reklama

Baterie, která změní chytré telefony?

Baterie, která změní chytré telefony?
2016-11-20T18:00:31+02:00
• 20. 11. 2016
4

Každý známe ten problém, že mobilní telefon nevydrží dlouho nabitý. Čím většími displeji a nabušenějšími procesory telefony disponují, tím více energie spotřebovávají. Když chcete, aby vám vydržel déle, musíte mít větší baterii v telefonu, to je však spojeno s vyšší hmotností. S řešením přišli výzkumníci ze Standfordské univerzity a vědci z týmu ITRI, kteří představili nový typ hliníkové baterie.

urabat-aluminum-battery

Extrémně rychlé nabíjení a dlouhá výdrž

Současné lithium-iontové baterie trpí problémy, jako jsou krátká výdrž, vyšší cenové náklady na výrobu či delší doba napájení. I kvůli opakovanému nabíjení jsou Li-on baterie méně efektivnější a vydrží kratší dobu. Tyto nedostatky řeší nová hliníková baterie URABat (Ultrafast Rechargeable Aluminum Battery), která je zcela revoluční.

URABat se zcela nabije během jedné minuty. Dále dokáže být nabita a vybita celkem 10 000 krát, aniž by ztrácela na své účinnosti. Po celou délku životního cyklu její efektivita klesla na 98 %. Nespornou výhodou je i její tloušťka a tvárnost. „Jedná se o zcela flexibilní materiál, který je tlustý jako papír a při všemožném ohýbaní nehrozí jeho vznícení. To zaručuje bezmezné množství bezpečného využití,“ prohlásili zástupci výzkumného týmu ITRI. Navíc při přímém poškození se baterie nevznítí (viz video).

Cenově je na tom také skvěle. Podle výzkumných týmů je výrobní cena hliníkové baterie o polovinu nižší než u baterie li-onové. Kromě menší spotřební techniky je možné pohánět těmito bateriemi i menší dopravní prostředky, jako například skútry či elektro kola. Využití je možné i pro skladování elektrické energie u zdrojů obnovitelné elektrické energie, jako jsou větrné elektrárny.

o

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Ivo Rundt

21. 11. 2016, 9:17
Android aplikace

To zní jako pěkné scifi…

Karel Čapka

VIP 21. 11. 2016, 13:45
Android aplikace

Zni, ale kdyby to doopravdy fungovalo, bylo to skvele.

wil hermes

20. 11. 2016, 22:42
Android aplikace

tak nějak, tohle je článek číslo 2154

Tomi Hujčák

20. 11. 2016, 8:49
Android aplikace

hmm, jestlipak to neni taky posledni krát co o ni slysime. jako u mnoha doted.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim