Domů » Články »
Čím dál častěji se můžeme setkávat s novým příslušenstvím pro smartphony v podobě brýlí na virtuální realitu. Do nich se zpravidla vkládá samotný smartphone, který se tak stává centrem zábavy na nové úrovni. Samsung není v tomto segmentu nováčkem, hlavně díky spolupráci s Oculus.
V tuto chvíli je samotné využití dosti omezené, jelikož pro hry nebo nějaké sofistikovanější ovládání chybí další doplněk, jenž by sloužil jako ovladač. Jednou z cest je vydání dalšího doplňku nebo možnosti spárování s gamepady. Samsung se ale zřejmě pokusí najít softwarové řešení pro využití již současných zařízení.
Dle SamMobile dochází k vývoji specifické aplikace pro hodinky Gear S2 a S3, pomocí které bude možné dávat příkazy a povely pro ovládnutí virtuální reality. Kromě gest rukou bude možné například i stisknout tlačítko ve virtuální realitě.
Zatím není k dispozici konkrétnější vysvětlení, ale je velmi pravděpodobné, že aplikace v hodinkách bude používat zabudované senzory. Data budou přenášena do smartphonu, který vše následně vyhodnotí a možno zobrazí virtuální ruku skrze brýle. Jsou zde jasná omezení, ale jedná se o docela logické a levné řešení. Novinka by mohla být představena zároveň se Samsungem Galaxy S8.
Zdroj: sammobile.com
Domů » Články »
Komentáře