reklama

Samsung Exynos 7270 – nový procesor pro wearables

Samsung Exynos 7270 – nový procesor pro wearables2016-10-15T13:17:40+01:00
• 15. 10. 2016

Výrobci nositelných zařízení mají k dispozici novou čipovou sadu, kterou vyvinula společnost Samsung. Nová součástka získala přesný název Exynos 7 Dual 7270 a jedná se vůbec o první procesor pro tzv. wearables postavený na 14nm výrobní technologii. Jihokorejský výrobce začal s tímto výrobním procesem u procesoru Exynos 7420 v roce 2015, kdy následně poprvé zamířil do modelů, jako je Galaxy S6, Galaxy S6 Edge nebo Galaxy Note 5.

Nový procesor Exynos 7270 získal dvě ARM jádra Cortex A53, která jsou o 20 % energeticky méně náročná ve srovnání s podobnými čipy postavenými na 28nm technologii. Tento kousek hardwaru bez problému zvládne přenos dat přes sítě 4. generace (cat. 4), aniž by zařízení bylo spárované s telefonem. Dále můžeme pokračovat podporou WiFi sítí, GNSS (družicový navigační systém), funkcí Bluetooth, nebo také dokonce FM rádiem.

Samotný producent zatím neoznámil či ani neznačil přípravu žádného konkrétního zařízení. Nicméně zájemci mohou získat referenční čip, se kterým zvládnou prvotní vývoj. Avšak Samsung postupně spouští sériovou výrobu, takže první hotové kusy si brzy najdou správnou cestu. Jako první se kupříkladu nabízí očekávané hodinky Gear S3 a ty můžou dorazit ještě před koncem tohoto roku.

Zdroj: news.samsung.com

reklama
reklama

Členem Dotekománie od samotného zrodu a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 7 let. Oblíbeným výrobcem je Apple, ale moc nezapomíná ani na Android nebo BlackBerry OS.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim