Facebook se inspiroval aplikací Prisma

Facebook se inspiroval aplikací Prisma
2016-10-27T08:45:03+02:00
• 27. 10. 2016

Přidání filtrů při natáčení videí do aplikace Prisma dalo podnět největší sociální síti Facebook k tomu, aby podobnou funkci vložili i do své sítě. Novinku v podobě nové aplikace předvedli 26. října na WSJD konferenci (viz video).

facebookvideo

Nic převratného nečekejte

Facebook je v poslední době typický svým kopírováním konkurence. Od Snapchatu převzali Stories a přidali je na Instagram nebo převzali udělali velice podobné filtry. Od YouTube okopírovali možnost castování (sdílení) videa z timeline do televize. A nyní od aplikace Prisma okoukali i přidání filtrů při natáčení videa.

Prototyp nové aplikace na streamování videa je poháněn umělou inteligencí, která umí do live přenosu videa přidat různé filtry. Na konferenci v přímém přenosu byl představen filtr, který navodí dojem, že se koukáte na starou malbu. Podle hlavního produktového manažera Chrise Coxe běží real-timové používání filtru na novém typu umělé inteligence nazvaná konvoluční neurální síť.

fb-video-filter_1

Kdy bude novinka uvedena do provozu?

Cox na konferenci neprozradil ukončení testování nové aplikace, takže není zřejmé, kdy bude novinka dostupná pro uživatele. Taktéž si musíme počkat na to, zda Facebook vydá kompletně novou aplikaci, nebo se nakonec rozhodne vložit real-time filtry přímo do stávající aplikace.

Zdroj: fonearena.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat