reklama

Zprávy a počasí Google získávají Lite Mode

Zprávy a počasí Google získávají Lite Mode
2016-09-28T08:15:17+01:00
• 28. 9. 2016

Google se více zaměřuje na země jako Indie. Důvod je poměrně jednoduchý – země s velkým počtem obyvatel, kteří mohou generovat další příjmy pro tohoto giganta. Bohužel ne všude je běžně dostupné rychlé mobilní připojení k internetu. Už jsme zaznamenali aplikaci Youtube Go, která má napomoci s dostupností internetu. Nyní aplikace Zprávy a počasí Google získává Lite Mode.

screen-shot-2016-09-09-at-9-08-53-pm

V podstatě se jedná o specifickou funkci, která sníží spotřebu dat na 1/3 oproti normální situaci. Díky tomuto režimu budou informace skrze Zprávy a počasí Google dostupnější a mohou se rychleji šířit. Sama funkce může být nativně zapnutá nebo vypnutá. Také je zde možnost automatického režimu, který se aktivuje, jakmile je rozeznáno pomalé připojení (třeba 2G).

Lite Mode způsobí, že se odstraní nadbytečná data, velké obrázky a další komponenty, přičemž zůstanou hlavní informace. Díky tomu bude aplikace dostupnější pro širší spektrum uživatelů. Novinka bude prvně dostupná v Indii, následně se rozšíří na rozvojové trhy. Je možné, že se nakonec dostane do celého světa, ale zatím nemáme informace, které by to potvrzovaly.

logo-app Zprávy a počasí Google Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim