reklama

O Twitter se zajímají firmy jako Google, Salesforce, Microsoft, Verizon

O Twitter se zajímají firmy jako Google, Salesforce, Microsoft, Verizon
2016-09-23T17:48:06+01:00
• 23. 9. 2016

Na současném trhu najdeme tři hlavní sociální sítě, kterými jsou Facebook, Twitter a Google+. Ačkoliv je každá síť specificky zaměřená, tak rozhodně nemají mezi sebou rovnocenné postavení. Facebooku se stále daří. Google+ se stává klíčovou součástí Google Apps a jen tak neskončí. Avšak Twitter se potýká čím dál více s problémy. Ty jsou zejména spojeny s financemi.

twitter-love-1

Nyní se opět objevují informace, že by se mohlo schylovat k prodeji této populární sítě. Již dříve jsme mohli zaznamenat náznaky, že by se měl přímo zajímat Google, ale tentokrát je zájem ještě větší. Konkrétně jsou do této možné transakce zapojeny další společnosti, respektive mají zájem o Twitter. Zdroje zmiňují například Salesforce, Microsoft, Verizon a Google. Například Salesforce měl zájem o LinkedIn, ale zde vyhrál Microsoft.

Zatím nikdo nic oficiálně nepotvrdil, ale mnohé zdroje blízké nejen Twitteru se zmiňují o možné diskuzi o prodeji. Také se dozvídáme, že zde tentokrát nepůjde hlavně o samotné uživatele. Zajímavější jsou nasbíraná data a způsob jejich získávání.

screenshot_19

Jakmile se začalo psát na zahraničních serverech o možném prodeji, akcie Twitteru raketově stouply – až o 22 %. Nyní si budeme muset počkat, jestli se začne jednat o prodeji. Je také možné, že ze všeho sejde, jako v minulosti.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim