reklama

Nová funkce v Chromu „Přečíst později“ DEV, Beta

Nová funkce v Chromu „Přečíst později“ [DEV, Beta]
2016-09-13T14:30:47+01:00
• 13. 9. 2016
1

Možnost nechat si uložit článek či stránku na později je funkce velmi oblíbená u značného množství uživatelů. Ve všech dobrých aplikacích tuto funkci najdeme, ovšem u prohlížeče Chrome dochází k jisté obměně této funkcionality. Uživatelé totiž již velmi dlouho žádají vývojáře o možnost si uschovat stránku na později, aby v dané chvíli mohli procházet další příspěvky nebo odepisovat na pracovní záležitosti.

nexus2cee_screenshot_20160910-125146 nexus2cee_screenshot_20160910-103110

Read it later v Developer verzi (vlevo a uprostřed) a Chrome Beta (vpravo) – změna textace.

A dnes avizovaná funkce „Read it later“, možno ji vidět v Developer verzi prohlížeče, dokáže konečně utišit hlasy uživatelů. Ovšem má to menší háček, jenž se týká rozdílenosti verzí Beta a Dev. Beta verze s číslem 53.0.2785.97, nemá tuto funkci již od začátku povolenou. To znamená, že ji musíte povolit v chrome://flags a to konkrétně pod položkou #enable-read-it-later-in-menu. Následně se vám v pravém horním menu prohlížeče objeví „Keep tab in Chrome“.

Pokud zvolíte možnost uschování tabu, ať už v jakékoliv verzi, tab bude automaticky uzavřen a přesunut na pozadí. Mezitím se vrátit do aplikace, v níž jste klikli na dokaz. Následně se ve spodní části už jen zobrazí automatická hláška. Ta vám oznamuje, že karta byla uschována na pozadí – „Vaše karta je nyní v pozadí“.

V momentální verzi se funkce zdá ještě trochu nesvá a je téměř jisté, že verze 54 přinese plnou podporu. Jedná se o velmi užitečnou funkci. Například v určitou chvíli třeba nemáte čas si daný článek přečíst a schování si jej pomocí označení stránky jako oblíbené není nejlepší způsob. Díky „Keep tab in Chrome“ máte jistotu, že si článek později přečtete a nepotřebujete aplikace třetích stran.

Jako obvykle jsou pro vás připraveny APK soubory, a to jak pro Chrome Beta, tak i Developer verzi. Instalujte pouze na vlastní riziko.

logo-app Chrome Beta Google Inc. Zdarma ANDROID

logo-app Chrome Dev Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Ján Valkovič

VIP 14. 9. 2016, 20:02
Android aplikace

V chrome beta mi to fungovalo až po prepnutí webview z chrome stable na chrome beta v developer options. Aj to nie všade :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim