reklama

Google poslal projekt ARA k ledu

Google poslal projekt ARA k ledu
2016-09-03T08:01:09+02:00
• 2. 9. 2016
4

Mohli jsme se těšit na novou kategorii smartphonů, zejména díky projektu ARA v rámci Googlu. V podstatě jde o modulární smartphone, u kterého lze vyměňovat jednotlivé součásti, třeba i za nové. Dave Hakkens stál za tímto nápadem, následně se do toho vložila Motorola a pak vše skončilo u Googlu.

Poměrně odvážná a zajímavá myšlenka, jak by mohly vypadat smartphony. Ještě donedávna vše vypadalo nadějně, ale po oznámení posledních novinek se začaly objevovat spekulace, jestli má ARA šanci uspět. Následně Google oznámil, že mění základní způsob používání modulů.

Bohužel máme zde jednu smutnou zprávu. Tiskový mluvčí Googlu potvrdil, že projekt ARA byl oficiálně odložen. Jinak řečeno, je u ledu a v tuto chvíli se na něm nebude pokračovat. Tímto se tedy odkládá sen o modulárním smartphonu, aspoň v podání Googlu.

ara

Není jasné, jestli se Google někdy vůbec vrátí k tomuto konceptu. Je zde ještě pravděpodobnost, že bude jen licencovat samotné technologie a své role se ujmou jiní výrobci. Zájemcem může být například ZTE, případně jsou zde alternativní projekty.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Honza Koliba

3. 9. 2016, 7:48
Android aplikace

Sen O modulárním smartphonu, “sen na” je hloupost :)

Přemysl Vaculík

VIP 3. 9. 2016, 8:01

Díky, upraveno.

wil hermes

3. 9. 2016, 7:41
Android aplikace

myšlenka celkem zajímavá, na druhou spíše utopická aneb suma za neúspěšně projekty googlu musí být už dost astronomická. r.i.p. a.r.a.

René Zavadil

4. 9. 2016, 12:05
Android aplikace

Jeste ze jsou tu takove spolecnosti, ktere ty astronomicke castky do ruznych napadu davaji. Bez pokusu neni vyvoj ;)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim