reklama

Další partner pro Xiaomi v Evropě

Další partner pro Xiaomi v Evropě
2016-09-28T12:15:16+01:00
• 28. 9. 2016
1

Na českém trhu najdeme několik firem, které se soustřeďují na zařízení od Xiaomi. Zpravidla nabízejí dodatkové služby, například i autorizovaný servis. Nyní se objevuje další konkurence pro již zaběhnuté prodejce v podobě společnosti ABC Data, která navázala úzkou spolupráci právě s Xiaomi.

id168933

V tomto případě ale nejde o lokálního prodejce. ABC Data působí hned na několika trzích v Evropě – Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rumunsko a Litva. Navíc v Polsku je předním distributorem IT hardwaru a spotřební elektroniky (konkrétně ovládá 23 % tamějšího trhu).

„Jsme jediným regionálním distributorem, který přímo působí na osmi uvedených trzích. Ve střední a východní Evropě pravidelně spolupracujeme s více než 13 000 prodejci. Žádný jiný distributor nenabízí v tomto regionu tak rozsáhlý prodejní kanál – včetně infrastruktury a skladové logistiky. Díky čtyřem logistickým centrům ve Varšavě, Sosnovci, Bukurešti a Budapešti dokáže ABC Data zajistit rychlé a bezpečné doručení na jakékoli místo ve střední a východní Evropě a poskytovat svým globálním obchodním partnerům účinnou podporu v jejich rozvoji,“ vysvětluje Ilona Weissová.

V tuto chvíli chystá poklidný start v Polsku, kde nabídne smartphony Xiaomi Mi 5, Redmi Note 3 a Redmi 3S. Ne dlouho na to bude portfólio rozšířeno o fitness náramky, autopřístroje, power banky a další zařízení. Následně se dočkáme i v České republice, ale nebylo stanoveno pevné datum.

Zatím se tedy nejedná o oficiální vstup Xiaomi do Evropy, případně do některých z uvedených zemí. Avšak díky dalšímu hráči na trhu, zejména pokud se jedná o velkou společnost, může začít konkurenční boj, což by mohlo mít dopad i na cenu zařízení. Navíc rozšíření dodávek a většího prodeje Xiaomi produktů by mohlo vést k větší podpoře například LTE frekvencí u smartphonů, ale to záleží čistě na výrobci.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

René Fírek

28. 9. 2016, 13:09
Android aplikace

Třeba se už nyní můžeme těšit.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim