reklama

BlackBerry přestává vyrábět mobily, postarají se o to partneři

BlackBerry přestává vyrábět mobily, postarají se o to partneři
2016-09-28T14:06:58+02:00
• 28. 9. 2016
1

BlackBerry se dá považovat tak trochu za posledního mohykána dřívějších dob, kdy mobilnímu světu vládly obyčejné smartphony. Nejeden zákazník byl spokojený s jejich komunikátory, jenž se vyznačovaly plnohodnotnou hardwarovou klávesnicí. Bohužel s příchodem smartphonů se vytvořilo velké konkurenční prostředí, kde BlackBerry zaspalo. Podíl na trhu klesal a mobilní divize se dostávala do finančního propadu.

BlackBerry

Ačkoliv nedávno tento výrobce adoptoval systém Android a svůj BB10 takřka pohřbil, nestačilo to k návratu na výslunní. Nejen z tohoto důvodu došlo ke změně, která byla oznámena právě dnes. BlackBerry oficiálně končí s vývojem a výrobou smartphonů.

To ale neznamená, že se nebudou objevovat nové smartphony. Pro jejich výrobu použije outsourcing, což znamená, že se partneři postarají o výrobu, přičemž si BlackBerry vezme na starost software. Ono se vlastně ani nejedná o úplně žhavou novinku. Například nejnovější mobil DTEK50 vyrábí společnost TCL, která má ve svém portfóliu značku Alcatel. Podobně tomu bude i u nadcházejícího modelu DTEK60.

Díky tomuto kroku bude moci BlackBerry ušetřit nemalé peníze, které by společnost potřebovala na zajištění vývoje a výroby mobilů. Nyní ji bude postačovat, když zaúkoluje například TCL, následně dodá software a novinka může jít do prodeje.

Podobná strategie bude i u Nokie, která by se měla letos vrátit na trh se smartphony. Zřejmě se jedná o nejlepší cestu, jak vzkřísit jakoukoliv značku.

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

René Fírek

28. 9. 2016, 15:24

No a je to. Stejná strategie jako u ostatních firem. třeba to pomůže. Držím palce.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat