reklama

České Sony neuhlídalo informace – Xperia XZ a Xperia X Compact aktualizováno

České Sony neuhlídalo informace – Xperia XZ a Xperia X Compact [aktualizováno]
2016-08-25T21:40:59+02:00
• 25. 8. 2016
5

Aktualizováno 25. 8.

Tentokrát jsme se dozvěděli ze zahraničních zdrojů, že české pobočka společnosti Sony neuhlídala informace kolem nadcházejících modelů. Bohužel se jedná jen o zmínky budoucích smartphonů, které jen potvrzují názvy dvou nových modelů.

Screenshot_6

Xperia F8331 se objevila v dřívějších spekulacích jako Xperia XR a dle odhadů se bude jednat také o model Xperia XZ, aspoň pro náš trh. Druhým modelem je Xperia X Compact, která by měla pokračovat v zaběhnuté linii dobře vybavených smartphonů v menším provedení. I samotná stránka, na které se objevily tyto náznaky, je již stažena, ale podařilo se nám potvrdit tyto informace díky archívu.

Xperie X Compact slibuje snímky bez rozmazání. Zde máme značně omezené informace, ale naštěstí @evleaks poskytl render tohoto nepředstaveného modelu.

CqtDKRVUsAEaEgl

Aktualizováno 7. 8.

Netrvalo to dlouho a dostali se na svět kompletní rendery nového top modelu od Sony. Bude se jmenovat Xperia XR a s největší pravděpodobností bude představen v září v rámci veletrhu IFA v Berlíně. Potvrzuje se nám USB-C, které bude mít premiéru ve smartphonech od Sony. Zároveň nyní známe přesné rozměry – 146,4 x 71,9 x 8,1 mm. Design se tak sice mírně změní, základ však zůstane stejný – široké rámečky kolem displeje.

CpRl3feWIAQ5_TR.1 CpRl6AhWgAAYxAG (1).1 CpRl4uOWEAAl-Rn.1

Původní článek 19.7.

Sony představilo v únoru nové Xperie X, které se setkaly se smíšenými reakcemi. V naší recenzi si nevedl hlavní model nejlépe. Nyní se objevují informace o modelu Xperia F8331. Taktéž jsou k dispozici fotografie, které ukazují velké rámečky nad i pod displejem. V horní části na obrázku níže je vidět logo NFC – netušíme, jestli je tím zamýšleno, že je anténa takto netradičně umístěna.

Xperia F8331

Xperia F8331 zaujme zejména příznivce pětipalcových displejů, jelikož úhlopříčka činí 5,1 palců. Zde nenajdeme 2K rozlišení, jde u Full HD panel. Sony tentokrát zřejmě nepůjde cestou certifikace IPxx – ochrana proti vodě a prachu. Na druhou stranu je dobré vidět, že už je implementován nový konektor USB typ C. Mezi zajímavosti může patřit 13MPx přední kamerka, která má možnost natáčet ve 4K, stejně jako zadní.

 

Specifikace – Xperia F8331

 • displej: 5,1 palců (1920 x 1080 pixelů)
 • procesor: Quad-Core Snapdragon 820, 64bit, Adreno 530 GPU
 • 3GB RAM
 • úložiště: 32 GB + microSD
 • Android 6.0 (Marshmallow)
 • Dual SIM (podle regionu)
 • Foťáky:
  • zadní – 23 MPx, Exmos RS, LED flash, 4K video
  • přední – 13 MPx, 4K video
 • čtečka otisků prstů (na boku v tlačítku)
 • 4G LTE / 3G HSPA+, WiFi 802.11a / b / g / n / ac (2.4GHz / 5GHz) MIMO, Bluetooth 4.2, GPS/ GLONASS, NFC, USB Type-C

gsmarena_005 (1) gsmarena_004

Zatím tedy nevíme, jak velkou baterii Sony použilo, nebo jaké jsou rozměry novinky. Očekává se, že k představení dojde letos na veletrhu IFA v září.

Zdroje: gsmarena.com, twitter.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ten design je hodně super, bohužel to kazí funkční klávesy na displayi, zvlášť když to má prázdnou bradu jak kráva… Škoda…

Další hřebíček do rakve. Neatraktivní design bez IPxx ochrany, velké rámečky. Všechny trumfy co sony kdysi mělo jsou pryč.

Ivo Rundt

19. 7. 2016, 11:09
Android aplikace

Sony preslapuje na místě, ani firmě ani zákazníkům to neprospívá. Řádu Z měli ponechat a z X udělat střední třídu, když už…. Aspoň to tak z počátku vypadalo…

Lukáš Vála

19. 7. 2016, 10:49
Android aplikace

Řada z konci.. Má hi nahradit řada x

wil hermes

19. 7. 2016, 8:39
Android aplikace

už se zdálo, že Z bude jejich stabilní řada, ale to by to nesmělo být Sony, aby opět nezměnilo taktiku a udělali další top model v pořadí. jestli je něco otravné u téhle firmy, tak tyhle změny strategií

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim