Nový obal na iPhone varuje uživatele v případě, že je sledován

Nový obal na iPhone varuje uživatele v případě, že je sledován
2016-08-06T11:05:48+02:00
• 6. 8. 2016

Edward Snowden, bývalý zaměstnanec americké Národní bezpečenostní agentury (NSA) a zpravodajské služby Central Intelligence Agency (CIA), se stal veřejně známým poté, co světu odhalil, jak zmiňovaná NSA špehuje enormní množství lidí na celém světě. Bývalý zaměstnanec se v současnosti zaměřuje na rozšiřování podvědomí o tom, jak mohou elektronická zařízení sloužit ke špionáží a jak se mají lidé chránit před špionáží. Nedávno představil obal na smartphony iPhone, který uživatele upozorní na to, že je jejich mobil sledován.

snowen
Snowden a populární hardwarový hacker Andrew “Bunnie” Huang představili světu obal, který se drátově připojí k iPhonu a následně sleduje elektrické signály, které jsou zasílány do interních antén telefonu.

A jak to bude fungovat?

Díky novému bezpečnému obalu se uživatelé budou cítit kompletně v bezpečí, stejně tak, jako by měli zapnutý režim letadlo. Každý telefonem přijatý signál je vyhodnocen buď jako bezpečný, či jako rizikový. Oba vynálezci nazývají kryt jako “vnitřní vyhledávač”, který se pomocí malé sondy dostane k interním obvodům telefonu přes slot na sim kartu.

snowden-iphone-case

Tento drátový přístup k hlavním obvodům mobilu čte veškerý příchozí signál k oběma anténám využívajícím mobilní sítě. Tato kontrola taktéž zahrnuje skenování WiFi a GPS. Zařízení dokáže varovat majitele i v případě, kdy je podezření na přenos informací, ačkoli uživatel funkci lokace a WiFi vypnul.

Zatím však není vůbec jisté, kdy se tento obal pro iPhony dostane do prodeje, jelikož doposud nebyl vytvořen ani prototyp. Tato myšlenka pana Snowdena a pana Huanga je zatím pouze na papíře a čeká se na další vývoj.

Zdroj: ubergizmo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat