reklama

Spotify spouští Release Radar, díky kterému vám neunikne žádná novinka

Spotify spouští Release Radar, díky kterému vám neunikne žádná novinka
2016-08-07T07:48:44+02:00
• 7. 8. 2016

Spotify spustil v pátek 5. srpna novou funkci nazvanou Release Radar, volný překlad “právě vydané písně”. Uživatelům poskytne dvouhodinový playlist, který bude obsahovat písně založené na jejich předchozích preferencích.

Release Radar

Jedná se o stejný systém jako Discover Weekly, akorát s tím rozdílem, že tento playlist se kompletně obnoví jednou do týdne a bude obsahovat právě vydané songy. Výběr písní bude založen čistě na uživatelových předchozích preferencích sesbíraných z jeho oblíbených a poslouchaných písní.

Samotné Discover Weekly se Spotify poměrně vyplatilo, jelikož od jeho spuštění v červenci loňského roku získalo 40 miliónů posluchačů a pět miliard puštěných písní. Tento krok vstříc uživatelům při hledání nových songů vypadá taktéž slibně.

Proč je Release Radar zajímavý?

Pokud jste aktivními posluchači hudební streamovací aplikace Spotify, museli jste již vyzkoušet playlist Discover Weekly, který seskládá seznam písní podle vašeho týdenního hudebního výběru a nabídne vám podobné autory a styly, abyste mohli objevit nové songy.

Radar Release, který bude obnovován každý pátek, je velice podobný playlistu New Music Friday. Ten však nabízí hudbu od všech autorů, kteří vydali během týdne nové singly či alba. Release Radar bude namísto toho vybírat jen singly podle vašich preferencí, takže budete moci poslouchat novou hudbu, aniž by mezi ně byly přimíchány skladby úplně jiných hudebních žánrů.

Screenshot_20160806-132825

Spotify, spuštěné v roce 2008 a nyní s více než 100 mil. posluchačů měsíčně neustále roste, a proto se snaží svoji hudební streamovací službu vylepšovat.

“Release Radar, aktualizovaný každý pátek, vám přinese ty nejnovější songy od autorů, které máte oblíbené a nejčastěji je posloucháte. Playlist bude namíchán s novými singly, které budou vybrány podle shody s vašim favorizovanými písněmi. Nová funkce doplňuje playlist New Music Friday, kde máte možnost poslouchat písně od autorů, které možná ještě neznáte,” prohlásilo Spotify při představení nové funkce.

Je vidět, že se Spotify nenechá zastrašit firmami jako Apple nebo Google, díky čemuž patří mezi lídry v novém hudebním odvětví.

Zdroje: technobuffalo.com, en.wikipedia.org, androidheadlines.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat