reklama

Indie koutek: hry od malých studií

Indie koutek: hry od malých studií
2016-08-11T07:46:58+01:00
• 11. 8. 2016

Máme pro vás jeden zajímavý tip. Věděli jste o tom, že Google Play se snaží pomocí tzv. Indie koutku podporovat malá herní studia? Avšak dělá to tak nenápadně, že to není skoro ani poznat.

indie

O co se vlastně jedná?

Google se letos rozhodl, že zviditelní aplikace menších herních studií. Editoři Google Play pravidelně dělají poměrně známou kolekci nazvanou Editor´s Choice (výběr editorů). Podobný typ je i Indie corner (koutek). Ten je založený na stejném principu avšak od studií splňujících následující kritéria:

  • Vývojářů musí být v týmu max 15.
  • Hra musí být prvně uvolněna pro Android, nikoli pro jiné operační systémy.
  • Aplikace musí být schopná integrovat Google Play Services a Player Analytics/App Lycensing.
  • Program musí mít uživatelské hodnocení vyšší než 3,9 hvězdičky a nesmí být na Google Play déle než 4 měsíce.

Pokud vývojář/i splní všechny požadavky, mohou vyplnit tento formulář, který bude odeslán editorům, kteří posoudí, zda hra bude vybrána do kategorie Indie koutku.

Kde naleznu hry z Indie koutku?

Když editoři schválí hru a zařadí ji do výše zmíněné kategorie, tak jak ji poté dohledat? Když si spustíte aplikaci Google Play, tak nikde popisovanou kolonku s Indie koutkem nenaleznete. Důvod tohoto skrývání není znám. Teď již nezbývá nic jiného než si do vyhledávače napsat Indie Corner a vyjede vám následující stránka. V současnosti se zde nachází 65 placených i neplacených her.

Případně můžete na hlavní kartě Obchodu Play na mobilu skrolovovat až dolů, což vám zabere mnoho času – právě zde se občas objeví upoutávka na indie koutek.

Definice slova indie podle Wikislovníku:

  • souhrnné označení pro kulturu mimo hlavní proud
  • označení pro (zpravidla malé) vydavatelství nezávislé na velkých společnostech

Zdroje: venturebeat.com, play.google.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim