reklama

CyanogenMod 14 – práce započaly

CyanogenMod 14 – práce započaly
2016-08-24T10:56:36+01:00
• 24. 8. 2016
1

Google oficiálně představil Android 7.0 Nougat, přičemž v dohledné době se dočkají majitelé zařízení právě od Googlu. Prvním smartphonem, který bude obsahovat v základu tuto novinku, bude LG V20, což uvádí i sám Google na oficiálních stránkách Androidu.

CyanogenMod 14 Release date

Mnozí si počkají, až výrobce jejich zařízení uvolní novou verzi, pokud vůbec. Pokud máte na svém mobilu například CyanogenMod, tak máme dobrou zprávu.

Již nyní se totiž začalo pracovat na CyanogenMod 14, který bude založen právě na Androidu 7.0 Nougat. Respektive započaly přípravné práce, které jsou k vidění na stránkách GitHub. Zatím víme o CyanogenMod 14 pro smartphone Nexus 5X a lze očekávat, že se v dohledné době objeví další.

Zatím nelze určit, kdy bude k dispozici první testovací verze, natož stabilní varianta. Je velmi pravděpodobně, že ještě před Vánocemi budou mnozí testovat tuto populární alternativní ROM založenou na Androidu 7.0.

CyanogenMod 14 nebude sám

Pro mnohé se jedná o dobrou zprávu, že dostanou Android 7.0 i přes to, že výrobce jejich zařízení již nenabízí podporu. Avšak i zastánci jiných ROM se mohou radovat.

Díky tomu, že Google uvolnil Android 7.0 v rámci AOSP (Android Open Source Projectandroid.googlesource.com), mohou se do práce pustit i jiné týmy. Zatím jsme nezaznamenali v této oblasti jakékoliv novinky, ale je pravděpodobné, že se v dohledné době objeví minimálně testovací verze.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Marek Hal

24. 8. 2016, 11:02
Android aplikace

Tak doufám, že se na to vrhne i Paranoid Android.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim