reklama

Apple odmění nálezce chyb až 5 mil. Kč

Apple odmění nálezce chyb až 5 mil. Kč
2016-08-09T16:06:21+02:00
• 7. 8. 2016
1

Společnost Apple představila na konferenci Black Hat 2016 program finančních odměn pro externí odborníky, kteří naleznou chyby v jakémkoli softwaru od této firmy. Nabízené odměny jsou poměrně dosti lákavé.

applelogo

Například konkurenční společnost Google nabízí komukoli již nějaký čas finanční odměnu za nalezení chyb v operačním systému Android. Apple se proto rozhodl vydat stejnou cestou a odměnit nálezce chyb v softwaru až 200 000 americkými dolary, jak bylo oznámeno ve čtvrtek 4. srpna na konferenci o bezpečnosti Thinking Different ve městě Cupertino v Kalifornii. Šéf oddělení bezpečnosti společnosti Apple Ivan Krstic představil seznam a výši finančních odměn, která je mnohem vyšší než u Google, za různé kategorie chyb.

Jaká odměna čeká na nálezce chyb?

Spodní položka na seznamu odměn činí 25 000 USD, což je v přepočtu přes 600 000 Kč. Zatímco nejvyšší položka 200 000 USD je v přepočtu skoro 5 mil. Kč. Nejedná se však o největší odměnu v historii za nalezení chyby v softwaru.

Tu zatím nabídla americká FBI, která oznámila odměnu jednoho milionu dolarů (24 mil. Kč) za prolomení dat v iPhonu, který patřil teroristovi ze San Bernardina. FBI nakonec odměnu vyplatila a nyní vlastní program, který se dokáže prolomit do každého iPhonu s iOS 9.

Apple se snaží takovýmto počinům zabránit a to i když jde o samotnou FBI. Taktéž neustále bojuje proti jailbreaku, který prolomí softwarová omezení systému. V poslední aktualizaci iOS 9.3.4 je blokace nejpoužívanějšího typu jailbraku od čínského hackerského týmu Pangu.

apple-black-hat-bug-bounties

“Ve světě máme přes miliardu aktivních zařízení, a proto se snažíme o neustálou ochranu spotřebitelů a to s každým novým vydáním iOS. Programy jako HomeKit, Auto Unlock a iCloud Keychain obsahují uživatelova citlivá data, a proto je nutné ochraňovat. Díky kryptografickému systému Data Protect a sofistikovanější technice se snažíme být stále lepší a méně zranitelní,” sdělil Ivan Krstic, šéf bezpečnosti softwaru společnosti Apple

Zdroje: engadget.com, 9to5mac.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Lukáš Witpeerd

7. 8. 2016, 21:40

rip Jailbreak

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat