reklama

Mobilní divizi Microsoftu se stále nedaří, tržby klesly o 71 %

Mobilní divizi Microsoftu se stále nedaří, tržby klesly o 71 %
2016-07-24T14:54:24+02:00
• 23. 7. 2016

Společnost Microsoft se v průběhu roku snažila změnit způsob podnikání. Jinými slovy se pokusila zlepšit tržby celé firmy. To se do jisté míry povedlo hlavně díky cloud službám. Bohužel se nedaří mobilní divize Microsoftu, ve čtvrtém kvartálu propadla o 71 %.

Tak či onak, vydělává redmondská společnost nejvíce peněz z konkurenční platformy Android, a to především díky licencovaným patentům. Na první pohled se může zdát, že je vše v pořádku. Bohužel opak je pravdou. Mobilní divize Microsoftu stále prodělává. Současnému stavu nepomohly ani top modely Lumia 950 a 950 XL. Jak na tom tedy je mobilní divize Microsoftu?

microsoft-building-logo2-1920

Velmi bídně. Ve čtvrtém kvartálu klesly společnosti příjmy z mobilní divize o 70 % (meziročně). Nicméně, i tak mohou v Redmondu slavit částečný úspěch – meziroční prodeje Surface zařízení totiž vzrostly o 9 %. Stále je tu však pro Microsoft kapka naděje.

Celou situaci mobilní divize by mohl zlepšit nadcházející top model, který by společnost mohla představit na začátku příštího roku. Podle spekulací bychom se od amerického výrobce mohli dočkat hned tří verzí telefonů. První model by byl určený podnikatelům, druhý pro průměrného spotřebitele a třetí pro náročné uživatele, kteří vyžadují náročnější specifikace.

Za poslední fiskální období, které skončilo v červnu roku 2016, Microsoft vyhlásil 20,6 mld. dolarů. Čistý zisk činil „pouhých“ 3,1 mld. dolarů či 69 centů na akcii. Za celý fiskální rok 2016 společnost vyhlásila 85,3 mld. dolarů s čistým ziskem 16,8 mld. dolarů.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat