reklama

Spoluzakladatel HTC opustil společnost aktualizováno

Spoluzakladatel HTC opustil společnost [aktualizováno]
2016-06-23T12:25:33+02:00
• 23. 6. 2016

Psal se rok 2004 a Peter Chou společně s Cher Wang založili HTC. Výrobce se držel na výslunní dlouhou dobu a v jednu dobu také udával tempo v mobilním průmyslu. V poslední době se ale výrobci příliš nedařilo, což vyústilo ke změnám. Minulý rok došlo na výměnu CEO, kterým byl po deset let právě Peter Chou. Byl nahrazen spoluzakladatelkou.

Spoluzakladatel HTC opustil společnost

Zdálo se, že Peter bude vést jen jiné oddělení a soustředí se na inovativní technologie. Avšak tehdy došlo k razantnější změně, o které se dozvídáme až nyní. Již v září minulého roku Peter opustil společnost a vydal se po vlastní ose.

Záhy nastoupil na novou pozici ve společnosti Digital Domain, kterou založil James Cameron a nyní je vlastněná firmou Sun Innovation. Samozřejmě vznikla otázka, proč se to dozvídáme až nyní, ale odpověď je prostá. Peter získal čas na hledání nového uplatnění, přičemž došlo k poklidnější změně. Jestliže by byla tato informace uveřejněna tehdy, mohlo by to mít větší důsledky na stav HTC.

Aktualizováno

Vyjádření společnosti HTC:

HTC může potvrdit, že ačkoliv po zvážení předsednictví ve společnosti Digital Domain v září 2015 Peter Chou z firmy odešel, nadále spolupracoval jako poradce, aby HTC umožnil využít jeho bohatých zkušeností.

Vzhledem k tomu, že Peter stále s HTC spolupracoval jako poradce v oblasti inovativních projektů, jsme necítili potřebu o této události informovat, což zároveň zajistilo hladké předání jeho povinností.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim