reklama

LG představuje textilii s tlakovými senzory

LG představuje textilii s tlakovými senzory
2016-06-30T07:05:29+02:00
• 30. 6. 2016

LG Innotek představila koncept nového typu textilie, která je schopna rozpoznat tlak na ni působící. Jelikož se jedná o textilii, která je na pohled velmi podobná těm tradičním, je také velmi ohebná. A to je právě v současnosti velmi netradiční kombinace. Tlakové senzory uvnitř látky by zároveň neměly působit na člověka nepříjemně tak,  jako tomu je u dnes tradičně používaných senzorů.

[Photo] LG Innotek's flexbile textile pressure sensor

Textílie s tlakovými senzory vyrobená LG, zdroj: tisková zpráva

Senzory jsou vyrobeny z vysoce elastického polyuretanového materiálu, aby přesně pasovaly na lidské tělo. Materiál je vkládán mezi elektronická vlákna, která zaznamenávají různé dotyky a měří jejich tlak. Výrobek zároveň prošel řadou zátěžových testů. Díky tomu je zajištěno, že standardně funguje v prostředí s teplotou -40 °C až +80 °C. Snímače zároveň fungují i poté, co si na ně zhruba 70kg muž zhruba 100tisíckrát sedne.

Tato speciální látka může najít využití například ve zdravotnictví při monitorování pacienta. Senzory umístěné v látce jsou schopné získat informace o tělesné rovnováze nebo o jiném chování. Zároveň se tyto získané informace mohou odeslat do zdravotnického střediska, kde již personál provede důkladnou analýzu těchto čísel.

LG jako další z možných příkladů využití uvádí sportovní odvětví. Zmiňuje se o inovativních golfových rukavicích vyrobených právě z této speciální textilie. Senzory jsou schopny sledovat tlak rukou na golfové holi nebo pozici rukou. Hráč tak může pomocí aplikace sledovat, jakým způsobem by mohl vylepšit své údery a úchop hole.

LG_Innotek_(до_2014)

To jsou pouze dva příklady z mnoha, které nám ukazují, jak by se dala nová látka využít. Changhwan Kim, ředitel LG Innotek, zároveň zmiňuje, že se společnost snaží odtrhnout od již zavedených metod a jít svou vlastní cestou.

Podle analýzy BBC Research & Consulting vyplývá, že trh zabývající se tlakovými senzory postupně vzroste z hodnoty 11,5 miliardy dolarů (v roce 2014) až na 16,3 miliardy dolarů v roce 2019. Očekává se tak meziroční tempo růstu 7,2 %. A i to je jeden z důvodů, proč se chce LG, resp. LG Innotek, stát významným hráčem na tomto trhu.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim