reklama

Probuzení dvojitým poklepáním přichází na zařízení s Windows 10 Mobile

Probuzení dvojitým poklepáním přichází na zařízení s Windows 10 Mobile
2016-05-23T07:30:38+02:00
• 23. 5. 2016
1

Mnoho výrobců již implementovalo do svých zařízení možnost probuzení/zamknutí displeje dvojitým poklepáním. A nyní se zdá, že se tato funkce zalíbila i vývojářům i Microsoftu a rozhodli se ji nabídnout uživatelům, kteří na svém zařízení mají Windows 10 Mobile.

dt

Goran P., inženýr ve společnosti Microsoft, napsal na Feedback Hub o tom, že funkce dvojité poklepání pro probuzení přichází na zařízení s Windows 10 Mobile, které ji podporují. Bohužel seznam těchto zařízení není znám a prozatím jediná osoba potvrdila, že funkci může využívat – vlastí přitom model Lumia 950 XL.

Pokud náhodou nevíte, co přesně je „double tap to wake“, samotný název by vám i v češtině měl dostatečně napovědět. Nicméně se jedná o speciální funkci, která odchytává dotyk na zamčené obrazovce, a pokud zjistí, že jste dvakrát za sebou rychle poklepali na displej, odemkne jej. V praxi to velmi zjednoduší ovládání a uživatel nemusí zbytečně sahat na občas vzdálený power button.

Ačkoliv si tedy aktualizace razí cestu k uživatelů, stále není jasné, kdy se rozšíří nebo jaká zařízení spadají pod kompatibilní. Jakmile budeme mít další informace, jistě se s vámi o ně podělíme. Níže na videu můžete vidět, jak probuzení poklepáním vypadá.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Jiří Ogg

23. 5. 2016, 10:14

Lumia 640 xl to má již od svého uvedení jak ve WM8.1 tak ve WP10

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim