reklama

Pre-Touch jako konkurence pro 3D Touch/Force Touch?

Pre-Touch jako konkurence pro 3D Touch/Force Touch?
2016-05-02T15:51:16+01:00
• 2. 5. 2016

Někteří výrobci smartphonů implementovali do displejů technologii identifikující sílu dotyku. I samotný Apple se přidal se svou technologií 3D Touch. Díky těmto novinkám se rozšiřují možnosti ovládání, ale nyní se ukazuje, že bychom mohli zakusit novou technologii Pre-Touch, kterou vyvíjí Microsoft.

Pre-Touch by se dal přirovnat k technologii Air Command od Samsungu, kterou najdete u řady Note. V podstatě se stačí stylusem přiblížit k displeji a ten ihned nabídne doprovodné možnosti (není potřeba se dotknout displeje). V případě Microsoftu ale není potřeba příslušenství.

Pre-touch

Microsoft celou technologii založil na detekci prstů nad displejem. Příkladem využití může být přehrávání videa. Během hraní nejsou vidět ovládací prvky, ale jakmile se přiblížíte prstem, zobrazí se. Následně můžete zvolit požadovanou volbu.

Microsoft šel dál a umí přizpůsobit nabídku podle toho, kterou rukou držíte smartphone. Aby toho nebylo málo, Pre-Touch dokáže pracovat i s gesty nad displejem. Raději se podívejte na video, kde uvidíte současné možnosti Pre-Touch.

Ačkoliv se jedná o zajímavou technologii, tak není jisté, že ji v brzké době uvidíme ve smartphonech nebo tabletech. Jednak je potřeba tuto novinku rozšířit a pak najít výrobce, kteří by ji dali do svých zařízení.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim