reklama

Nová „revoluční“ hlasová asistentka Viv, kdy se jí dočkáme?

Nová „revoluční“ hlasová asistentka Viv, kdy se jí dočkáme?
2016-05-09T07:40:58+02:00
• 9. 5. 2016
2

Původní tvůrci hlasové asistentky Siri, kterou můžeme najít v operačním systému iOS, si pro nás připravili novou virtuální asistentku pod názvem Viv. Jedná se de facto o obdobnou asistentku, jakou najdeme v iPhonech či iPadech, ovšem s tím rozdílem, že si jej mohou nainstalovat i uživatelé Androidu. Podle zahraničního serveru The Washnigton Post se Viv dočkáme již v pondělí 9. května.

Za zrodem celého projektu stojí tři tvůrci – Dag Kittlaus, Adam Cheyer a Chris Brigham. Podle informací se na nové hlasové asistentce pracovalo více než tři roky. Výhodou projektu je otevřenost, díky čemuž se Viv dočkáme i na androidí platformě. O startup se zajímal i samotný Google či Facebook, kteří chtěli společnost odkoupit. Každopádně autoři zatím na žádnou z nabídek nekývli, a tak není jisté, zda mají v plánu vůbec svou technologii prodat.

Viv

S Viv si budete moct zarezervovat jízdenku či lístek do kina

Největší síla Viv tkví v integraci do aplikací třetích stran, mezi které patří například Uber, ZocDoc, Grunhub či SeatGuru. Generální ředitel Grunhub, Matt Maloney, se mimo jiné pochlubil uzavřenou smlouvou, kterou se společností Viv Labs podepsal před dvěma lety. Podle jeho slov byl doslova ohromen tím, co všechno by Viv mohla v budoucnu dokázat.

Jednou z dalších předností nové asistentky je například schopnost rezervace stolu v restauraci, o kterou se vám sama postará. Dále vám na váš příkaz koupí jízdenku či lístek do kina. Vše navíc můžete říct díky jediné větě. Jestliže Viv nedokáže najít volný lístek do kina, nabídne vám alternativní řešení v podobě jiného filmu probíhající ve stejný čas.

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Lukáš Witpeerd

9. 5. 2016, 9:53

Zatím na GP není

Zdeněk Koutský

VIP 9. 5. 2016, 11:09

Tak uvidíme :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat