reklama

Youtube mění domácí stream videí

Youtube mění domácí stream videí
2016-04-27T07:36:58+02:00
• 27. 4. 2016

Youtube čas od času projde spíše designovou změnou, občas je přidána nová funkce, ale za poslední dobu se neodehrálo nic významné, až nyní. Pokud jste otevřeli v tomto týdnu aplikaci Youtube pro Android nebo iOS, možná jste si všimli, že došlo ke změně první záložky – hlavního streamu, kde jste mnohdy našli doporučená videa.

Youtube

Kromě toho se zde nacházela sekce pro nová videa a navíc vám běžný systém doporučoval jiné kanály, případně obsah znovu ke zhlédnutí. Nově zde najdete jen jeden výpis videí, který není nijak zvlášť označen. Všechny dřívější podsekce zmizely.

Hlavní novinkou je totiž kompletní změna doporučování videí. Youtube přešel na systém založený na strojovém učení, respektive se opírá o neurální sítě (deep neural network). Díky tomu se má stream doporučovaných videí neustále rozvíjet, přičemž bude reagovat na potřeby uživatele. Samozřejmě se bude učit, co se komu líbí.

V tuto chvíli se vám proto mohou zdát videa nahodilá, ale postupem času se bude obsah více zaměřovat na ten typ, který se vám více líbí. Před novinkou není úniku, jelikož nevyžaduje aktualizaci aplikace. Aktivování proběhlo ze strany serverů Youtube. Je k dispozici pro Android a iOS.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim