reklama

Samsung provede diagnózu rozbité S7 vzdáleně, stačí jen nainstalovat aplikaci

Samsung provede diagnózu rozbité S7 vzdáleně, stačí jen nainstalovat aplikaci
2016-04-06T07:11:49+01:00
• 6. 4. 2016
3

Samsung nabízí ke svým top modelům S7 a S7 edge poměrně nadstandardní servis, v případě poruchy si pro telefon sami dojedou, a po dobu opravy vám je dokonce zapůjčena náhradní S7. Jak se však nyní ukázalo, Samsung jde s těmito vymoženostmi ještě dál a v případě nějakého problému či poruchy dokáže pracovník podpory vzdáleně „proniknout“ do vašeho telefonu, což znamená, že bude schopen jej na dálku ovládat a pokusí se zjistit, co je špatně.

K samotnému přístupu však nesmí dojít bez vašeho výslovného souhlasu, který poskytnete v rámci telefonního hovoru či video chatu, který je v aplikaci Samsung+ od verze 3.0 taktéž dostupný.

Samsung-3.0_Video-Chat-300x400

Nová funkce se jmenuje Samsung Assist a je součástí aplikace Samsung+ od verze 3.0, která byla vydána 31. března. Lze se k ní dostat při řešení problému přes videohovor. Pracovník podpory může takto přistoupit vzdáleně k vašemu telefonu, ovládat ho a pomoci vyřešit váš problém. Prozatím je funkce dostupná jen pro modely Galaxy S7 a S7 edge, do budoucna však Samsung plánuje zpřístupnit tuto funkci i pro ostatní telefony Galaxy. U ostatních modelů bohužel funkcionalita nezávisí jen na aplikaci, ale je nutná i systémová aktualizace od operátora, což může i několik týdnů trvat.

Rozhodně se jedná o zajímavý způsob, jak bez větší námahy poskytnout uživatelům podporu, aniž by museli kamkoliv chodit. Toto řešení je pro obě strany jednodušší a zároveň časově méně náročné, což uživatelé jistě ocení. Otázkou je, zda touto cestou nezíská člověk na druhé straně také přístup k soukromým souborům a fotografiím, což je možná jediná nevýhoda, celkově se ale jedná o velmi zajímavý nápad.

logo-app Samsung+ Samsung Electronics Co. Ltd Zdarma ANDROID

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, nadšenec do technologií všeho druhu a milovník mobilního focení. Rád se podílí na beta testování a překladu softwaru.

Komentáře

René Zavadil

6. 4. 2016, 19:00
Android aplikace

Komentare nepodporuji odkaz click na web?

René Zavadil

6. 4. 2016, 18:55
Android aplikace

Panove … agenti na Samsung podpore vyzaduji instalaci apk Smart Tutor For SAMSUNG Mobile
goo.gl/D61GKz
Jiz jsem vyzkousel a povedene … agent nadiktuje PIN, ktery vlozim a v ten okamzik vidi vse … dokonce i nevidi, kdyz s nim mluvite primo z toho telefonu, date si ho k uchu a displej zhasne :))

Mám s7 edge českou distribuci a píše mi to nepodporované zařízení

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim