reklama

IP-BOX rozlouskne iPhone za 6 sekund až 17 hodin

IP-BOX rozlouskne iPhone za 6 sekund až 17 hodin
2016-04-26T07:40:04+02:00
• 26. 4. 2016
2

Žhavou diskuzi kolem vniknutí do zabezpečeného iPhonu bez pomoci Applu využili obchodníci ve svůj prospěch. Všechno odstartovalo americké FBI, které se potřebovalo dostat do iPhonu 5c za pomoci kalifornského giganta, aby získalo další důkazy o teroristech. Nicméně Apple neměl zájem spolupracovat a FBI musela využít řešení třetích stran. Nakonec federální úřad získal čtyřmístný bezpečnostní kód od neznámé skupiny hackerů.

IP-BOX

Zařízení fungující údajně na stejném principu se ukázalo v londýnském obchodě Fone Fun Shop a jeho majitel Mark Strachan ho pojmenovat IP-BOX. Ačkoliv byl ze začátku velmi skeptický vůči jeho funkčnosti, tak nejednou se osvědčilo. Krabička má primárně pomoci majitelům, kteří chtějí zachránit své kontakty nebo fotografie, ale zapomněli heslo k uzamčenému iPhonu. Britský deník Daily Mail si zakoupilo toto zařízení za účelem testu a iPhone 5c byl skutečně odemčen za 6 hodin.

IP BOX

Mezi podporovaná zařízení bohužel zatím patří jen iPhony běžící na verzi iOS 7 a nižší. Každopádně v současnosti dokončují práce nad novou generací, která zvládne odemknout iPhony s nejnovějším iOS 9. Nyní celý proces odemknutí trvá 6 sekund až 17 hodin v závislosti na složitosti číselné kombinace. Nakonec prodejce za ‚‚chytrou‘‘ krabičku chce 170 dolarů (tj. cca 4 094 Kč). Nakonec je jen otázkou času, kdy Apple najde skulinu v softwaru a vydá bezpečnostní aktualizaci.

Zdroje: dailymail.co.uk, fonefunshop.co.uk

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Ondra Podolinský

26. 4. 2016, 9:37

Nejepší kombinací je otisk a nenumerické heslo:)

Ján Valkovič

VIP 25. 4. 2016, 12:36
Android aplikace

Vidím to na žalobu a zákaz predaja :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim