reklama

Google vydává dubnovou aktualizaci Androidu

Google vydává dubnovou aktualizaci Androidu
2016-04-05T07:50:33+01:00
• 5. 4. 2016

Google pravidelně vydává každý měsíc bezpečnostní aktualizaci Androidu, přičemž se zaměřuje na opravování chyb a vylepšování ochrany. V březnu ale dodal společně s OTA i vylepšení výkonu pro Nexus 5X a Nexus 6P. Avšak záhy jsme se dočkali další aktualizace, která byla spojena s jádrem a možností získání root práva.

V dubnové aktualizaci jsme se dočkali asi největší série záplat od začátku tohoto projektu. Většina z nich se týká možností získání vyšších práv, spuštění kódu a možnosti úniku dat. V tomto výčtu se nachází celkem 8 kritických chyb, 13 je označeno vysokou prioritou a 8 chyb se střední důležitostí. Celkem tedy 29 oprav.

bezpečnost Androidu

Google denně monitoruje bezpečnost Androidu a snaží se urychleně jednat, aby ochránil uživatele. Jelikož i mezi aktualizacemi Androidu jsou měsíční prodlevy, tak se snaží aktualizovat systém ochrany přímo v Androidu. Ten byl zakomponován v rámci verze 4.2. I díky tomuto řešení lze zaručit bezpečnost uživatele i v momentu, kdy ještě není dostupná aktualizace systému.

Kompletní seznam oprav najdete na stránkách Googlu

Z této výhody mohou těžit i majitelé zařízení, u kterých výrobce není tak aktivní a neposkytuje pravidelné bezpečnostní aktualizace. Google rozeslal novou verzi Androidu výrobcům a také na zařízení Nexus, kam zamíří v následujících dnech.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim