reklama

Apple zveřejnil finanční výsledky – poprvé po 13 letech mu poklesly tržby

Apple zveřejnil finanční výsledky – poprvé po 13 letech mu poklesly tržby
2016-04-28T07:45:26+02:00
• 28. 4. 2016
2

Apple zveřejnil finanční výsledky za druhé čtvrtletí fiskální roku 2016 a poprvé po třinácti letech nejsou rekordní. Ačkoli se nedávno začal prodávat třeba iPhone SE nebo iPad Pro 9,7″, tak ty již spadají do aktuálního čtvrtletí. Zisky jsou nižší než obvykle. Příjem celé společnosti avšak i tak je velmi slušný a to konkrétně 50,6 miliardy dolarů. Pojďme se podívat, kolik kusů jakého zařízení se prodalo.

Apple zveřejnil finanční výsledky

Všech telefonů iPhone se dohromady prodalo 51,1 milionů kusů, což je o 18 procent méně než ve stejném období o rok dříve. Tento pokles si lze pravděpodobně vysvětlit tím, že zkrátka uživatelé nemají moc důvodů kupovat si nový iPhone a vystačí si se starším. U nového iPhone SE můžou zákazníci dle slov Tima Cooka v současnosti narazit na omezené zásoby. Tabletů iPad se prodalo 10,2 milionů kusů, což je opět méně než dříve. Trend klesajících prodejů je u iPadů již delší dobu, tudíž se nejedná o nic překvapivého. Počítačů Mac se prodalo 4 milionů kusů.

Potěšující zprávou pro Apple může být aspoň to, že Apple Music si předplácí již přes 13 milionů lidí a že Apple Pay přibývá zhruba jeden milion nových uživatelů každý týden. Zajímavý je také pohled do tiskových zpráv, kde poprvé chybí v nadpisu slovíčko rekordní (viz obrázek níže). Na tyto nepříliš pozitivní finanční výsledky hned zareagoval také finanční trh. Akcie Applu spadly ze 104 dolarů na 97 dolarů za kus.

Cg_wyejXEAY7VrC

Zdroje: theguardian.com, 9to5mac.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Ivo Rundt

1. 5. 2016, 9:56
Android aplikace

Snad si nemysleli, že porostou donekonečna…. Jednou to prostě přijít musí….

Ondřej Hotovec

VIP 28. 4. 2016, 8:14
Android aplikace

omezené zásoby SE mohu potvrdit v Evropě v podstatě vyprodáno a čekací doba na nové objednávky je cca měsíc ….

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim