reklama

Android Beta i pro zařízení jiných výrobců v přípravě

Android Beta i pro zařízení jiných výrobců v přípravě
2016-04-07T07:26:01+01:00
• 7. 4. 2016

V březnu jsme se dočkali z čista jasna developer preview nového Androidu nesoucí označení N. Kromě toho Google spustil Android Beta program, díky kterému vám stačí jen několik kliknutí a do vašeho Nexusu se začne stahovat aktualizace na Android N. Skrze stejnou stránku lze také odejít z tohoto programu, přičemž se vám následně vrátí stabilní verze systému.

V tuto chvíli je podporováno jen několik zařízení – Nexus 6, Nexus 9, Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel C a General Mobile 4G (Android One). Avšak zdrojový kód stránky Program Overview naznačuje, že bychom se mohli dočkat rozšíření.

Android beta

Jedná se o zakomentovanou část kódu, která se nezobrazuje návštěvníkům. V textu se poukazuje na to, že by Android Beta program mohl být i pro jiná zařízení od dalších výrobců. To by mohlo znamenat, že byste si mohli otestovat Android N i na smartphonech třeba od LG, Samsungu nebo HTC.

Otázka je, který výrobce bude spolupracovat na této úrovni s Googlem. Zajisté nepůjde o tak jednoduchý proces, jak se zdá. Snad se dozvíme nějaké bližší informace na nadcházející vývojářské konferenci Google I/O.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim