reklama

Vylepšete bílou barvu na obrazovce Nexus 5x návod

Vylepšete bílou barvu na obrazovce Nexus 5x [návod]
2016-03-19T08:00:41+01:00
• 19. 3. 2016
3

Prakticky ve stejný okamžik, kdy se objevily první modely Nexus 5x na skladech obchodů, se také objevily informace o tom, že barevné podání bílé barvy na obrazovce tohoto modelu není moc dobré. Pokud si porovnáte zobrazení bílé barvy s ostatními telefony, tak Nexus 5x má bílou barvu mírně žlutou. A nyní i sám Google přišel s možnou opravou tohoto neduhu.

fin4

Jistě jste si všimli, že americká společnost dbá na měsíční bezpečnostní aktualizace. Březnová aktualizace pro Nexus 5x má kromě záplaty bezpečnostních problémů zásadně vylepšit i chod systému a občasné problémy. A Googlu očividně chce řešit i ostatní problémy. Právě březnová aktualizace přichází s možností vylepšení barevného podání bílé barvy u vašeho zařízení. A je to hlavně velmi jednoduché.

Nejprve musíme do Nastavení telefonu. Dále sjedeme v nabídce úplně dolů a klikneme na Informace o telefonu. I zde sjedeme až na spodní řádek Číslo sestavení. Ten musí obsahovat hodnotu MHC19J. Pokud máte odlišnou verzi, ještě jste patrně neobdrželi březnovou aktualizaci a tento návod vám bude zatím k ničemu. Následně stačí párkrát rychle kliknout na Číslo sestavení až do té doby, kdy se vám zpřístupní volba Pro vývojáře.

prvni_krok

1. krok Nastavení telefonu -> Informace o telefonu

druhy_krok

2. krok Číslo sestavení = MHC19J -> Párkrát rychle kliknout a zprovoznit možnost Pro vývojáře

Pokud jste tyto kroky provedli správně, jděte zpět do nastavení. Přesně nad položkou Informace o telefonu se vám objevila nová možnost Pro vývojáře. Pokud na ni klikneme, nejprve budeme muset zapnout to, abychom mohli tyto položky využívat. Jako poslední krok stačí zapnout volbu Cool color temperature. Pak už jen musíte vypnout a zapnout znovu obrazovku.

treti_krok

3. krok Nastavení telefonu -> Pro vývojáře -> Zapnout volby -> povolit Cool color temperatures -> Zhasnout a rozsvítit obrazovku

Nyní byste již měli mít u vašeho přístroje mnohem lepší zobrazení bílé barvy. Je příjemné, že Google skutečně naslouchá uživatelům v různých diskuzích a tuto volbu do poslední verze Android 6.0.1 implementoval. Otázkou jen je to, proč zatím tuto volbu nenabízí uživatelům přímo, ale jen přes položky určené vývojářům. Naštěstí je návod skutečně jednoduchý a zvládne ho prakticky každý uživatel.

Zdroj: cnet.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Změna je doopravdy znát a jen nezapomenout, kde se to zapíná.

David Nejeral

19. 3. 2016, 8:33
Android aplikace

Já už jsem si na tu Nexus 5x bílou tak zvyknul, že mi připadají ostatní obrazovky telefonů strašně chladné. Podobně nepříjemný pocit mám, když to nastavení zapnu. Asi mi to deformovalo oko.

Pavel Vlček

20. 3. 2016, 19:22
Android aplikace

Jsem na tom úplně stejně ☺️

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim