reklama

OmniVision nabízí výrobcům nový 13MPx senzor PureCel Plus-S

OmniVision nabízí výrobcům nový 13MPx senzor PureCel Plus-S
2016-03-07T07:00:33+01:00
• 7. 3. 2016

Dodavatel snímače fotoaparátu do projektu Tango oznámil nový senzor pro chytré telefony z vyšších řad. Společnost OmniVision Technologies dala o něm vědět již během letošního ročníku MWC v Barceloně a nyní přes tiskovou zprávu zveřejňuje oficiální informace. Nová součástka nesoucí název OV13870 PureCel Plus-S půjde zanedlouho do sériové výroby, takže pro výrobce chytrých zařízení bude dostupná ještě v tomto roce.

OmniVision-13MP-PureCel-R-Plus-S-Sensor

Oznámený snímač zvládne fotografie v 13megapixelovém rozlišení při maximální kvalitě (45 fps) nebo 4K videa při 60 snímcích za sekundu. Dále Full HD video umí s 240 fps a HD video při 300 fps. Dva hlavní fotoaparáty vedle sebe mohou být v kurzu, což také dokazuje přítomná podpora dual-cam. O kvalitní výsledky by se měl ještě zasadit lepší PDAF (fázové detekce automatického ostření).

I když u jeho tloušťky udávají ucházející velikost 5,2 mm, tak celková úhlopříčka 1/2,6 palců je na dnešní standard poměrně velká. Díky zcela nové architektuře s 1,25mikrometrovými pixely podá oproti předchozí generaci vynikající výkon i za zhoršených světelných podmínek. Výrobce momentálně rozdává jen vzorky za účelem testování. První kusy budou vyjíždět z výrobních linek někdy v druhém čtvrtletí roku 2016.

Zdroj: prnewswire.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim