reklama

Multi-Window má více možností, než jsme čekali

Multi-Window má více možností, než jsme čekali
2016-03-15T07:46:09+01:00
• 15. 3. 2016

Už jste si mohli u nás přečíst několik článků zabývajících se novinkami systému Android N – 1. díl2. díl3. díl. Ještě se zajisté objeví několik dalších funkcí a možností, o kterých si budete moci přečíst v dalším dílu, ale nyní se ukazuje, že Google neřekl vše o největší novince Multi-Window.

1453345938788_wliYEr_x86_banner

Na obrázku je ukázka systému RemixOS založeném na Androidu

Prozatím jsme byli seznámeni, že budeme moci spustit dvě aplikace na jedné ploše hned vedle sebe. S tím souvisí i několik drobností, jak ovládat nebo přepínat jednotlivé aplikace. Avšak dokumentace k funkci Multi-Window obsahuje zmínku o experimentálním režimu (aspoň v tuto chvíli) umožňujícím spuštění aplikací do oken.

<string name=“enable_freeform_support“>Enable freeform windows</string>
<string name=“enable_freeform_support_summary“>Enable support for experimental freeform windows.</string>

Google ji nazývá freeform mode a je určena pro zařízení s větší úhlopříčkou displeje. V podstatě po její aktivaci budeme moci aplikace otevřít v okně, jak jsme zvyklí například v běžných operačních systémem – třeba Windows. Samo okno bude mít k dispozici tlačítka pro zavření či maximalizaci.

V tuto chvíli není freeform mode běžně dostupný v Androidu N Developer Preview 1, avšak Google v dokumentaci poukazuje na to, že výrobci budou moci tento režim aktivovat. Jestli se dočkáme nějakého využití například u Pixel C, není zatím známo. Otázkou je, jestli se nakonec dočkáme u Androidu N této novinky ještě letos. Je možné, že bude k dispozici až s další verzí systému v roce 2017.

Zdroj: arstechnica.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim