reklama

Koncept smartphonu s flexibilnĂ­m displejem zajĂ­mavost

Koncept smartphonu s flexibilnĂ­m displejem [zajĂ­mavost]
2016-03-13T16:18:32+01:00
• 13. 3. 2016

Už dlouho se objevují nejrůznější prototypy skládacích displejů, zejména pak pro mobily. Samotná technologie flexibilních panelů se už nějakou dobu využívá. Zkušečnosti s nimi má LG prostřednictvím smartphonu LG G Flex. Samozřejmě nelze opomenout Samsung, který je také aplikuje v modelech Edge, naposledy v Galaxy S7 edge.

Prozatím je firmy používají spíše pro vytvoření originálnějšího designu. Do budoucna se plánují smartphony s displeji, které si budeme moci přizpůsobit, ohnout nebo rozložit. Přibližnou podobu využití lze pozorovat na animaci ukazují koncept iPhonu 7.

Jedná se o zajímavou myšlenku, která má ale daleko do praktického nasazení. Největším problémem budou pohyblivé části, které by musely odolat nárazům a častému používání. Navíc integrace do velmi tenkých smartphonů by byla velmi obtížná. I tak se může jednat o ukázku toho, co můžeme očekávat za několik let.

Můžeme jen doufat, že toto video se neobjeví v televizi s podtitulem „známe podobu iPhonu 7“. V minulosti se totiž některé televizní stanice nechaly unést a publikovaly koncept futuristického iPhonu jako reálný produkt.

Zdroj: androidorigin.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim