reklama

Instagram přijde o chronologické řazení příspěvků

Instagram přijde o chronologické řazení příspěvků
2016-03-16T07:38:16+01:00
• 16. 3. 2016

Pokud se podíváme na tři největší sociální sítě všeobecně používané na celém světě, pak jen jedna nabízí sledování příspěvků v chronologickém pořadí –  Twitter. Byť i tato síť si pohrává se zobrazováním příspěvků na základě algoritmu. Podobné chování bylo vlastní i síti Instagram, která spadá pod Facebook.

instagram-3d-touch-android

Avšak nyní došlo k zásadnímu rozhodnutí, že i Instagram upouští od chronologického zobrazování příspěvků a přechází na algoritmus. Ten by vám měl nabízet a zobrazovat příspěvku na základě vašeho chování – koho sledujete, co se vám líbí, jaké máte zájmy a podobně.

Instagram uvádí, že k tomuto kroku přistoupil hlavně z jednoho důvodu – až 70 % příspěvků nám unikne kvůli jejich zařazení ve streamu na základě času.

Jedná se o dobrý argument, ale tak trochu v tom vidím i jiný úmysl. Díky zobrazování na základě algoritmu bude snadnější zacílit reklamu a také ji zařadit mezi další příspěvky.

Instagram slibuje, že bude sledovat zpětnou vazbu od uživatelů a bude na ni reagovat. Algoritmické řazení příspěvků by mělo být dostupné během následujících měsíců.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim