reklama

Mapy HERE končí na platformě Windows 10

Mapy HERE končí na platformě Windows 10
2016-03-16T07:13:35+01:00
• 16. 3. 2016

Microsoft se stále trápí s absencí důležitých aplikací pro platformu Windows 10, respektive pro Windows 10 Mobile. Například není k dispozici mnoho služeb a aplikací od Googlu. Bohužel nyní Windows 10 přichází o mapovou službu HERE, která vznikla ještě pod Nokií.

Lumiasidebyside3

Do této chvíle HERE mapy fungovaly na Windows 10 jen díky alternativnímu řešení, ale to přestane být funkční 30. června 2016. Vývojáři a manažeři došli k závěru, že by museli kompletně od základu vybudovat aplikace pro Windows 10. Jedná se o časově i finančně náročný proces.

Nakonec se dospělo k rozhodnutí, že se nebude vyvíjet nová aplikace a mapy HERE končí na platformě Windows 10 a Windows 10 Mobile. Navíc 29. března dojde ke stažení aplikace z Windows Store. Majitelé zařízení s Windows Phone 8 se nemusí bát, že by přišli o mapy, ale taktéž nemáme pro ně dobrou zprávu. Zastavuje se vývoj aplikací pro Windows Phone 8 a následně budou vydávány jen opravy chyb.

Tímto Microsoft přichází o jednu z dobrých služeb a uživatelé budou muset hledat alternativy. Případně mohou používat Windows Mapy od Microsoftu.

Zdroje: 360.here.com, 360.here.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim