reklama

Blixel – šetřete baterie na telefonech a chytrých hodinkách

Blixel – šetřete baterie na telefonech a chytrých hodinkách
2016-03-11T07:30:41+02:00
• 11. 3. 2016
4

Různé typy displejů přináší uživatelům zajímavé tipy, jak ušetřit drahocennou energii v jejich smartphonech a chytrých hodinkách.

unnamed_result

V obchodě Google Play se objevila zajímavá aplikace, která se na šetření zaměřuje. Blixel funguje tak, že vypne každý druhý pixel na vašem displeji. Vypnutí však není přesné slovo, jedná se totiž o přepnutí pixelu do černé barvy, která na Amoled displejích neubírá z baterie žádnou energii, tím dochází k šetření.

unnamed (1)_result unnamed (2)_result

Blixel nabízí zajímavé možnosti, jak alespoň trochu zlepšit kvalitu displeje tím způsobem, že si můžete zvolit rastr vypnutí pixelů. Velkou výhodou je podpora smartwatch hodinek, které však musí mít taktéž Amoled displej. Hodinky musí mít navíc systém Android Wear.

unnamed (3)_result unnamed (4)_result

Aplikace pochází od českého vývojáře jménem Pavel Stambrecht, vyjde na 30 Kč.

logo-app Blixel (Android Wear support) Pavel Stambrecht 30,25 Kč ANDROID

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Lukáš Guhl

Student Vysoké školy IT. Fanoušek operačních systémů Android, iOS a všech mobilních zařízení celkově. Testuje pro čtenáře desítky aplikací týdně, které doporučuje ve svém seriálu Dotekománie doporučuje. Často lidem zdarma opravuje telefony a rád šíří informace o skvělých fintách pro Android. Na svém G+ profilu často zvěřejňuje tipy a vychytávky včetně slevových kódů a slev obchodů.

Komentáře

Ahoj,
nejprve bych chtěl poděkovat autorovi, že o aplikaci Blixel napsal. Dále bych chtěl říci, že jsem rád za jakýkoliv feedback.

Hlavní motivací, proč jsem aplikaci Blixel napsal, byl fakt, že jsem žádnou podobnou aplikaci pro Android Wear nenašel. Jsem si také vědom, že aplikace neušetří např. den baterie. Jsem ale také přesvědčen, že v dnešní době, kdy telefony/hodinky vydrží pouze pár dní, je každá ušetřená hodina dobrá.

Na toto téma jsem našel zajímavý článek, který zde přikládám.
http://www.greenbot.com/article/2834583/how-much-power-does-a-black-interface-really-save-on-amoled-displays.html

S pozdravem,
Pavel Stambrecht

Bohatě postačí snížit jas. Tyhle blbinky jen zasíraj mobil. Mám odzkoušeno, že snížení jasu o čtvrtinu svítivosti, sníží spotřebu o čtvrtinu výdrže baterie. Samozřejmě vše cca..

Už jsem zkoušel stejnou nebo podobnou aplikaci dříve.

Myšlenka je to dobrá, ale s vypínáním pixelů se rapidně zhoršuje čitelnost malého písma (písmo je zubaté) a hlavně – a to mi nejvíc vadilo – velmi se sníží jas displeje (jakoby zešedne) a pokud je venku jasné počasí, tak je displej nečitelný. Přidání jasu displeje už mi tu úsporu zase sebere, tzn. pro mě nevyužitelné.

Petr Petřík

11. 3. 2016, 7:54

O této appce jsem již něco málo četl. Máte jí někdo vyzkoušenou?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat