Android N – odhaluje se podoba nastavení

Android N – odhaluje se podoba nastavení 2016-3-3

Vývojářská konference Google I/O se neúprosně blíží a postupem času se začínají odhalovat informace o připravovaném Androidu N. Do této chvíle jsme získávali jen kusé náznaky. Měli bychom se dočkat vylepšeného multitaskingu, notifikační lišta by měla projít taktéž modifikací a možná se dočkáme změny launcheru.

Nyní se dozvídáme další informace od webu Android Police, jehož redaktoři měli možnost nahlédnout na rozpracovaný Android N. I tentokrát nám dávají k dispozici obrázky, které vytvořili na základě svého pozorování. Tudíž se nejedná o reálné snímky obrazovek.

V první řadě si lze všimnout, že v horní části nastavení se nachází rozbalovací menu skrývající například možnost Nerušit. Dále je vidět, že u jednotlivých položek jsou k dispozici další informace – u položky baterie lze vidět aktuální stav, u dat spotřebu, využití paměti RAM atd.

nexus2cee_Settings-Main nexus2cee_Settings-Main-Scrolled

Jakmile se budete nacházet v nějaké sekci, mělo by se objevit menu na boční straně. To umožní rychlejší navigaci nebo přeskakování do další položek nastavení. Rozhodně by to ušetřilo pár kliknutí.

nexus2cee_Settings-Dev-options nexus2cee_Settings-Dev-options-Drawer-open

Není jisté, jestli se dočkáme těchto změn. Možná se jedná jen o design pro současný vývoj Androidu N a nakonec vše bude vypadat jinak, nebo jako nyní. Na vše si budeme muset počkat do oficiálního představení.

KategorieAndroidČlánky
Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.