reklama

Spotify migruje svou infrastrukturu do Googlu

Spotify migruje svou infrastrukturu do Googlu
2016-02-25T07:55:34+01:00
• 25. 2. 2016

Spotify nedávno získalo titul krále streamované hudby. Je jedničkou v několika krajinách a na svém kontě má desítky miliónů uživatelů. Nabízí i služby zdarma, ale převážně se orientuje na placené služby, které chce více protěžovat.

spotify

Aby mohla tato streamovací služba obsloužit všechny uživatele a jejich nároky, jsou zapotřebí nemalé investice do infrastruktury, kterou je nutné neustále vylepšovat. Výsledkem je vytváření vlastních datových center nebo jejich pronajímání. Aby došlo na zásadní úspory a soustředění na hlavní podstatu Spotify, rozhodla se tato společnost, že přesune svou infrastrukturu do Googlu. Konkrétně do Google Cloud Platform.

Celý proces zabere několik měsíců a je rozdělen na dva hlavní celky – data a služby. Díky tomuto přesunu může ponechat starosti nejen o hardware na Googlu, přičemž se Spotify může více soustředit na služby uživatelům. Navíc se nemusí trápit navyšováním kapacit nebo prostředků, o to se taktéž postará Google. Abyste měli představu, jaké služby bude poskytovat Google, tak zde je menší seznam:

Ačkoliv je Google konkurentem díky službě Google Play Music, tak se nebrání této spolupráci. Ve své podstatě může těžit z úspěchu konkurenta, když se mu bude dařit a bude potřebovat navyšovat kapacity. Taktéž se jedná o jednu z největších migrací do cloudových služeb poslední doby.

Zdroj: googlecloudplatform.blogspot.cz

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim