reklama

Sony představilo 22MPx snímač s HybridAF a elektronickou stabilizací

Sony představilo 22MPx snímač s HybridAF a elektronickou stabilizací
2016-02-17T16:30:31+01:00
• 17. 2. 2016
1

Sony dnes uvedlo nový fotografický snímač z řady Exmor RS, konkrétně model IMX318. Jde o první CMOS čip, který přináší takzvaný hybridní autofocus.

Ten využívá zároveň fázové detekce a detekce kontrastu. Běžně jsou obě metody používány samostatně, nyní  je Sony integrovalo přímo do signálového procesoru čipu. Samotné ostření je tak opravdu bleskově rychlé. Rychlost můžete vidět na videu níže. Sony se chlubí, že v případě fotografie dokáže čip zaostřit za 0,03 vteřiny, při videu 60 fps za 0,017 s.

Další důležitou novinkou je využití trojosé elektronické stabilizace. Běžně dnes můžeme narazit na stabilizaci pouze ve dvou osách. K detekci je použit externí gyroskop, který procesoru dodá potřebné údaje ke zpracování videa. Tato metoda by měla být šetrnější na spotřebu baterie, protože samotnou stabilizaci není nutné počítat softwarově. Čip také dokáže zabránit optickým vadám, jako je například geometrické zkreslení objektivu. Opět přikládáme oficiální video, které demonstruje použití stabilizace.

Nový čip bude schopen vyfotit fotografii o velikosti až 22,5 megapixelů a natáčet 4K videa při 30 fps (1080p při 120 fps a 720p při 240 fps). Velikost jednoho pixelu se oproti jeho předchůdci sice zmenšila na 1,0μm, ale Sony slibuje zachování stejné kvality výsledných fotografií. Samotný senzor je velký 1/2,6″. Samozřejmostí je pak přítomnost HDR.

img01

Fotografické čipy od Sony dnes využívá většina velkých výrobců mobilních telefonů, uvidíme, který ve svém příštím modelu využije právě nově představený senzor.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Martin Čollák

Student Střední průmyslové školy. Rád cestuje, hlavně vlakem.

Komentáře

šourek Jan

17. 2. 2016, 16:43
Android aplikace

Ta stabilizace je supr

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim