reklama

ReFlex – ohebný prototyp smartphonu z Kanady

ReFlex – ohebný prototyp smartphonu z Kanady
2016-02-20T11:48:51+01:00
• 20. 2. 2016
1

ReFlex je prototyp chytrého telefonu, který sestrojili vědci z Queen’s University Human Media Lab v kanadském Kingstonu. Zařízení je prvním flexibilním telefonem s vícedotykovým ovládáním. Dotykovou plochu lze tedy využít stejně jako u klasického smartphonu, přičemž některé aplikace dokáží využít i ohnutí.

Prototyp využívá kombinaci ohebného šestiplacového zobrazovacího panelu s vysokým rozlišením od firmy LG a senzoru, jenž dokáže rozpoznat, o kolik stupňů je displej ohnutý. Základ je v technologii FOLED, která umožňuje zobrazovací jednotku ohýbat bez následného poškození.

Telefon díky senzoru “ohnutí” umí využívat fyzickou zpětnou vazbu a můžeme ho využít například při čtení knih nebo při hraní hry Angry Birds. ReFlex je postaven na základní desce s vlastními ovladači, která je vybavena systémem Android 4.4 Kitkat a umístěna v neohebné částí zařízení vedle displeje. Vědci, kteří se podíleli na vývoji tohoto prototypu, věří, že komerční zařízení budou k dispozici do 5 let.

Ohnutím telefonu můžeme otáčet stránky právě rozečtené knihy – čím více zařízení ohneme, tím se zvětší rychlost listování.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

David Olžbut

Studuje střední průmyslovou školu v oboru IT. Veliký nadšenec motorsportu. Fanoušek společnosti Sony, od které vlastní smartphone Sony Xperia Z2 a hodinky Sony Smartwatch 2.

Komentáře

Ježiši, fajna blbost :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim