reklama

Jak nainstalovat veřejnou betaverzi iOS návod

Jak nainstalovat veřejnou betaverzi iOS [návod]
2016-02-11T22:24:14+02:00
• 12. 2. 2016

Dnes se v tomto článku podíváme na návod, jak si můžete nainstalovat veřejnou betaverzi operačního systému iOS a vyzkoušet tak nové funkce v předstihu. Dříve bylo potřeba pro vyzkoušení betaverze vlastnit vývojářský účet, který stojí nemalé peníze, to je však již minulostí, dnes si může betu nainstalovat každý a bezplatně. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

1

  • Nejprve je třeba váš iPhone zálohovat v případě, že byste se chtěli vrátit z bety zpět. Začnete připojením iPhonu k počítači, kde máte nainstalovaný iTunes. Poté zvolte možnost Zálohovat. Pokud chcete do zálohy zahrnout i data z aplikace Zdraví (ušlé kroky a tak), je třeba kliknout na Šifrovat zálohy iPhonu a zálohu tím opatříte heslem.
  • Posléze je třeba dát zálohu archivovat, aby se nepřepsala. To provedete kliknutím na menu -> předvolby-> zařízení -> a zde kliknete pravým tlačítkem na vaši zálohu a zvolíte archivovat.
  • Nyní běžte na stránku beta.apple.com a přihlašte se vaším Apple ID, které používáte pro váš iPhone k přihlášení třeba do AppStore, kliknutím na Sing up.
  • V horní části stránky klikněte na Enroll your device
  • Nyní se přesuňte na zařízení, na kterém, chcete betaverzi nainstalovat a běžte na něm na stránku beta.apple.com/profile. Po kliknutí na Download profile vám iPhone nabídne instalaci profilu iOS 9 Beta software Profile. Instalaci potvrďte a budete vyzváni k restartování zařízení.

IMG_7122  IMG_7123

  • Teď stačí jít do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru, kde by se vám měla momentálně nabídnout aktualizace na iOS 9.3 Public beta 3. Nyní jen klikněte na Instalovat a počkejte než se aktualizace stáhne a nainstaluje.
  • Máte betaverzi iOS

Každá další aktualizace na novou betaverzi bude probíhat již standardně v nastavení v aktualizace softwaru. Pokud se chcete podívat, jaké jsou novinky ve verzi iOS 9.3, navštivte tento článek. Celkově používání betaverze iOS moc rizik nenese, z vlastní zkušenosti vím, že jsou betaverze velmi dobře odladěny a dají se bez problému používat. Pokud máte nějaký dotaz, neváhejte se v diskuzi zeptat.

ios99

Zdroj: beta.apple.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit