reklama

Jak nainstalovat veřejnou betaverzi iOS návod

Jak nainstalovat veřejnou betaverzi iOS [návod]
2016-02-11T22:24:14+01:00
• 12. 2. 2016

Dnes se v tomto článku podíváme na návod, jak si můžete nainstalovat veřejnou betaverzi operačního systému iOS a vyzkoušet tak nové funkce v předstihu. Dříve bylo potřeba pro vyzkoušení betaverze vlastnit vývojářský účet, který stojí nemalé peníze, to je však již minulostí, dnes si může betu nainstalovat každý a bezplatně. Pojďme se tedy podívat, jak na to.

1

  • Nejprve je třeba váš iPhone zálohovat v případě, že byste se chtěli vrátit z bety zpět. Začnete připojením iPhonu k počítači, kde máte nainstalovaný iTunes. Poté zvolte možnost Zálohovat. Pokud chcete do zálohy zahrnout i data z aplikace Zdraví (ušlé kroky a tak), je třeba kliknout na Šifrovat zálohy iPhonu a zálohu tím opatříte heslem.
  • Posléze je třeba dát zálohu archivovat, aby se nepřepsala. To provedete kliknutím na menu -> předvolby-> zařízení -> a zde kliknete pravým tlačítkem na vaši zálohu a zvolíte archivovat.
  • Nyní běžte na stránku beta.apple.com a přihlašte se vaším Apple ID, které používáte pro váš iPhone k přihlášení třeba do AppStore, kliknutím na Sing up.
  • V horní části stránky klikněte na Enroll your device
  • Nyní se přesuňte na zařízení, na kterém, chcete betaverzi nainstalovat a běžte na něm na stránku beta.apple.com/profile. Po kliknutí na Download profile vám iPhone nabídne instalaci profilu iOS 9 Beta software Profile. Instalaci potvrďte a budete vyzváni k restartování zařízení.

IMG_7122  IMG_7123

  • Teď stačí jít do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru, kde by se vám měla momentálně nabídnout aktualizace na iOS 9.3 Public beta 3. Nyní jen klikněte na Instalovat a počkejte než se aktualizace stáhne a nainstaluje.
  • Máte betaverzi iOS

Každá další aktualizace na novou betaverzi bude probíhat již standardně v nastavení v aktualizace softwaru. Pokud se chcete podívat, jaké jsou novinky ve verzi iOS 9.3, navštivte tento článek. Celkově používání betaverze iOS moc rizik nenese, z vlastní zkušenosti vím, že jsou betaverze velmi dobře odladěny a dají se bez problému používat. Pokud máte nějaký dotaz, neváhejte se v diskuzi zeptat.

ios99

Zdroj: beta.apple.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim