reklama

Testujeme Xiaomi Mi4 s Windows 10 Mobile

Testujeme Xiaomi Mi4 s Windows 10 Mobile
2016-01-12T18:48:19+02:00
• 8. 1. 2016

Dříve jsme vás informovali, že Microsoft pracuje na speciální ROM, která přinese systém Windows 10 Mobile na telefony Xiaomi Mi4. Dlouho se čekalo na uvolnění pro veřejnost a přibližně tři čtvrtě roku jsme o podobě i funkcích tohoto experimentu byli informováni jen prostřednictvím všelijakých úniků a neoficiálních informací. Nyní je již tato ROM dostupná ke stažení a nám se do rukou dostal telefon Xiaomi Mi4 s již předinstalovaným systémem Windows 10 Mobile.

xiwip

První celkové dojmy jsou velmi dobré, já osobně jsem neočekával žádné zázraky a musím říct, že jsem až překvapen rychlostí a stabilitou systému na původně androidím telefonu, který je již dnes navíc rok a půl starý. Krátce jsem srovnal rychlost systému, animací i spouštění aplikací s Lumií 950 a oba telefony si s každou úlohou poradily stejně rychle, jen u Asphaltu 8 zabralo první zapnutí hry Xiaomi trochu více času.

WP_20160107_15_35_43_Pro

Nebudu však již více prozrazovat a veškeré podrobnosti si nechám až do kompletního článku s dojmy a postřehy, který můžete očekávat do konce příštího týdne. Do té doby můžete v případě zájmu sami v komentářích, nebo prostřednictvím sociálních sítí, zasílat své dotazy, případně návrhy, čemu se podrobněji věnovat v článku a na co se při testování zaměřit.

 

Za zapůjčení telefonu Xiaomi Mi4 děkujeme společnosti Lion Mobile s.r.o., která provozuje eshop XiaomiMobile.cz a telefon s předinstalovanými Windows 10 Mobile zde lze zakoupit.

xiaomi-mobile

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat