reklama

Samsung Z3 zaplaví širší trh a Galaxy J1 nabral na síle

Samsung Z3 zaplaví širší trh a Galaxy J1 nabral na síle
2016-01-15T09:40:57+01:00
• 15. 1. 2016
1

Samsung oficiálně představil staronový model Galaxy J1 v neobvyklé lokaci, a to rovnou v Dubaji, který si lidé spojují s rychlým růstem a bohatstvím, ne však s prvotřídními telefony. Jde o lehce upgradovaný loňský model, který pro letošní rok nabídne rychlejší procesor Exynos 3475, což je čtyřjádro tepající na frekvenci 1.3 GHz. Chipset je vyroben 28 nm procesem a integruje v sobě grafické jádro Mali-T720. To bude dostačovat na displej, který porostl na 4,5 palce, ale rozlišení si ponechal na 480 x 800 pixelech. Navýšení došlo také v oblasti operační paměti, která si přilepšila o dvojnásobek velikosti z 512 MB na 1024 MB. Do prodeje půjde s Androidem verze 5.1.1 Lollipop, což by měla zmíněná konfigurace zvládat s přehledem, každopádně telefon není žádný rychlík.

galaxy-j1

Změny se odehrály také v interním úložišti, které je rozšířeno ze 4 na 8 GB a baterie vydrží trochu déle, protože dostala konečnou kapacitu 2050 mAh. Hlavní důvod k omlazení tohoto telefonu nižší třídy je podpora LTE sítí. Určitě se nestane prodejním hitem, ale s cenovkou 3 300 Kč může leckoho zaujmout.

Samsung Z3 je příběh sám pro sebe. Je to jeden z těch vzdorujících telefonů, které nedostaly Android, ovšem jak víme, ani BlackBerry OS dlouho nepřežilo. Z3 pohání systém Tizen vyvinutý Samsungem pro telefony nižší třídy. Telefon je v prodeji nějakou dobu a nyní míří na západní trh, kde figuruje více než 10 evropských zemí. Kromě toho telefon zamíří také do Ruska nebo Indonésie. Specifikace jsou průměrné, a to se promítlo také do konečné cenovky odpovídající 3 000 Kč. Kvůli odlišnému systému a trhu nebude přímým konkurentem pro zmíněný Galaxy J1.

Samsung-Z3-Tizen-Samsung-Z3-Tizen-Front-Rear

Zdroje: phonearena.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Ján Valkovič

15. 1. 2016, 12:43

Kvoli presnosti, Tizen nie je “vyvinutý Samsungem pro telefony nižší třídy”
https://goo.gl/jZJqzT :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim