reklama

Vodafone na Vánoce – obsadil pomyslné třetí místo

Vodafone na Vánoce – obsadil pomyslné třetí místo
2015-12-26T14:02:36+02:00
• 26. 12. 2015

Operátoři O2 a T-Mobile se pochlubili svými vánočními statistikami a nyní i Vodafone. I ten se chlubí vzestupem technologie LTE, přičemž udává, že na Štědrý den uživatelé přenesli o 119 % více dat než loni.

Také letos o Vánocích vzrostlo využití datových služeb, a to především díky výraznému rozšíření LTE. Vodafone pokrýval LTE k začátku prosince 2015 již 98 % populace.

Bohužel se nepochlubil konkrétním číslem jako konkurence. Tudíž nevíme, jaké pomyslné místo obsadil mezi třemi operátory. Otázkou je, jak moc se odrazil vánoční bonus v podobě 100 GB FUP na dobu jednoho měsíce.

Screenshot (13)

U hovorů zaznamenal Vodafone navýšení 2 %, což se dá považovat za dobrou zprávu, jelikož operátoři T-Mobile i O2 referovali pokles. Pokud se ale podíváme na konkrétní číslo, tak se Vodafone umístil s 9,7 miliony hovorů na třetí místo.

SMS provoz se letos na Štědrý den zvýšil více než v uplynulém roce, a v porovnání s loňským Štědrým dnem rostl také hlasový provoz. Nejvíce se o Štědrém dni volalo do Polska, Německa a na Slovensko.

U SMS zpráv taktéž došlo navýšení, konkrétně o 6 % – bylo posláno 19,6 milionu zpráv. Vzestup byl také u MMS, kterých bylo posláno 195 500. Na základě těchto údajů lze Vodafone zařadit na třetí pozici, O2 získává druhé místo a číslem jedna je T-Mobile.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat