reklama

Samsung zanevře nad mobily pod 5 000 Kč spekulace

Samsung zanevře nad mobily pod 5 000 Kč [spekulace]
2015-12-02T07:25:00+02:00
• 2. 12. 2015
3

Už dávno neplatí, že levný mobil z Číny nedosahuje kvalit modelů od renomovaných společností. Nízkonákladové firmy z Asie dokáží vyrobit zařízení, jehož cena je nízká, a přesto jsou nabídnuty velmi dobré specifikace. Velcí výrobci jim těžko konkurují, a proto mění své strategie. Například Sony i HTC se soustřeďují na top modely a pak na střední třídu. Velmi levné smartphony již nenabízí.

samsung-galaxy-a3-a5-launch-us-a7-leak

Dozvěděli jsme se, že podobnou strategii zvažuje i Samsung, který by měl v příštím roce razantně zredukovat portfólio levných smartphonů a mobilů. V podstatě nám zdroj poskytl informaci, že zařízení pod 5 000 Kč nebudou pro tohoto výrobce důležitá. Dokonce se můžeme dočkat situace, kdy si zákazník nepořídí mobil od Samsungu pod 5 000 Kč.

Máme očekávat doprodej zásob skladů a možná nejlevnějším mobilem bude nepředstavený model Galaxy J3. Důvodem pro tuto redukci má být údajně nová strategie, v které chtějí zákazníkům nabídnout lepší uživatelský prožitek. Jinak řečeno, nechtějí prodávat smartphony, jež mají problém s optimalizací a plynulostí systému.

WP_20150920_14_53_16_Pro

Mimo to jsme se dozvěděli, že na veletrhu MWC v Barceloně bude představen Samsung Galaxy S7. Kromě toho máme očekávat další změnu, která se dotkne nabízených řad. Budou jen tři: J (plastová), A (kovová) a S (prémiová).

Všechny tyto informace nejsou zatím oficiálně potvrzeny a je možné, že dojde na některé úpravy. Vše bychom se měli dozvědět začátkem příštího roku.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ivo Rundt

5. 12. 2015, 13:01
Android aplikace

Já to jen vítám…. Jediné co si přeji, aby někoho nenapadlo zrušit řadu not Note…

A teď ještě tu o perníkové chaloupce… :-)
Loni také zužovali portfolio, ale v jejich množství telefonů se nevyzná ani mistr výrobního úseku…

Tomi Hujčák

2. 12. 2015, 9:51
Android aplikace

A taky rada Note.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim