reklama

Samsung i LG neplánují na příští rok 4K displeje

Samsung i LG neplánují na příští rok 4K displeje
2015-12-18T07:35:11+02:00
• 18. 12. 2015

Letos jsme se dočkali poměrně jedinečného smartphonu, díky kterému se opět jednou zapíše Sony do historie. Samozřejmě tím myslím model Xperia Z5 Premium, který jako první a stále jediný nabízí 4K displej – 2160 x 3840 pixelů. Při rozměrech smartphonu se dostáváme na hodnotu 806 ppi.

Opět bychom mohli odvodit, že se přidají ostatní výrobci a rok 2016 bude patřit trendu dohnat anebo předehnat Sony. Naštěstí se tak zřejmě nestane, aspoň u dvou hlavních rivalů v podobě Samsungu a LG. S touto informací přichází web Digi Times. Jeho zdroje z obou firem hovoří, že příští rok můžeme očekávat „jen“ rozlišení 2K (2560 x 1440 pixelů).

16. Z5_Premium_gold_group

To samozřejmě neznamená, že se nedočkáme dalšího navýšení. Odůvodnění pro nepoužití 4K rozlišení je spíše technologického rázu. Prozatím se na trhu nenachází technologie, která by nabídla vyrovnané provozní vlastnosti – spotřeba, výkon, provozní teplota. I Sony si je vědomo, že 4K rozlišení není nejvhodnější. Právě jejich model Z5 Premium nabízí tuto hodnotu jen u videí a speciálního obsahu. Po zbytek doby provozu smartphone pracuje s nižší hodnotou.

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim