reklama

Android N získá vylepšený multitasking

Android N získá vylepšený multitasking
2016-03-03T20:16:26+02:00
• 11. 12. 2015
2

Prvně Samsung přinesl do mobilního světa vylepšený multitasking, kdy jste mohli mít otevřené dvě okna na jednom displeji a jednoduše s nimi pracovat. Samozřejmě hovořím o řadě Galaxy Note. Následně se přidal Microsoft s tablety Surface a posledním nováčkem je Apple s iOS (u vybraných tabletů).

00-android-n-shiftdelete

Pravděpodobně se dočkáme této funkcionality už u další verze Androidu, která ponese písmenné označení N (zatím ani netušíme, o jakou cukrovinku půjde). Konkrétně tým stojící za novým tabletem Pixel C sdělil, že se usilovně pracuje na této funkcionalitě a je naplánováno, že Android N ponese tuto zásadní funkci pro produktivitu.

Ostatně si vývojáři s „multi window“ pohrávali už u Androidu M, přičemž je k dispozici návod, jak aktivovat toto rozšíření. Avšak do finální verze systému se novinka nedostala a tudíž se jedná jen o experiment.

Tip: Zapněte si Multi-Window na Androidu Marshmallow [Návod, Root]

Samozřejmě vzniká otázka, jestli se do té doby něco nezmění a jestli bude možnost dvou aplikací na jednom displeji nějak omezená. Samsung již dokázal, že s Androidem v této oblasti nemusí být problémy.

Zdroje: technobuffalo.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Petr Matula

13. 12. 2015, 12:45
Android aplikace

Opravte si, více oken se do finální verze marsmallow dostalo. Stačí stejně jako v dev prewiew 3 změnit build.pro položku user na userdrbug,restart a je to v možnostech pro vývojáře. Vyzkoušeno a používám na N7 2013, N5 i N5X.

Přemysl Vaculík

VIP 13. 12. 2015, 20:46

Nedostalo, jelikož to není nativně dostupné. To, že se změní systémové soubory, neznamená oficiální dostupnost.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim