reklama

5 aplikací, bez kterých bych nepřežil – Janek Rubeš

5 aplikací, bez kterých bych nepřežil – Janek Rubeš
2015-12-07T07:55:41+01:00
• 6. 12. 2015
3

Po delší době vychází další díl populárního seriálu „5 aplikací, bez kterých bych nepřežil“. V minulém dílu jsme se podívali na výběr slavného Youtube Nejfake. Tentokrát jsme zamířili na nejnavštěvovanější českou internetovou televizi, kterou je Stream.cz, a v pomyslném prvním díle další série jsme vyzpovídali jednu z nejvýraznějších tváří tohoto média, Janka Rubeše.

Janek Rubeš

Janek Rubeš_(foto Stream.cz)
Sedmadvacetiletý Janek Rubeš studoval na Filmové akademii Miroslava Ondříčka a Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Je autorem několika úspěšných internetových projektů, mezi jinými noisebrothers, Jak na to, Život v luxusu či Praha vs. prachy.

V posledně jmenované sérii reportáží, kterou vysílá internetová televize Stream.cz, zachycuje druhým rokem tuzemskou metropoli jako město organizovaného zločinu, který tu bují už pětadvacet let. Právě tak dlouho totiž v nejdražší a turisticky nejfrekventovanější ulici, Pařížské, parkovali nepoctiví taxikáři účtující si za kilometr až desetinásobek ceny.

Mladému reportérovi se podařilo zaznamenat jejich tváře i finty, výpovědi šokovaných turistů i člověka, který nelegálnímu byznysu už čtvrt století velí, a díky tomu dát věci do pohybu. Za své počínání si vysloužil uznání odborné poroty složené z významných osobností podnikatelského, mediálního a internetového světa, která mu v letošním 10. ročníku Ceny českého Internetu udělila Křišťálovou lupu za obsahovou inspiraci.

S kterým smartphonem jsi začínal a který na tebe nejvíc zapůsobil?

„První smartphone byl asi iPhone, před tím jsem měl krátce Nokia N95, ale ta moc „smart“ nebyla.“

Dokážeš existovat bez smartphonu?

„ Na iPhonu jsem si nedávno vypnul vibrace a zároveň mi telefon ani nezvoní. Je to super osvobozující, ale jinak jsem stejnej pošuk jako všichni ostatní.“

Pokud by sis měl dnes vybrat nový mobil, jaké tři hlavní vlastnosti budou důležité?

„Popravdě, jen jednou za dva roky koupím iPhone a nemusím se podobnou otázkou trápit. S jiným telefonem neumím a učit se moc nechci.“

Použil jsi  jako novinář už mobil jako tajné nahrávací zařízení?

„Mnohokrát. Jak na fotky, video, tak třeba jen zvuk nebo nahrávání hovorů.“

5 APLIKACÍ, BEZ KTERÝCH BYCH NEPŘEŽIL

apps-nej

Na prvním místě s radostí zmíním aplikaci Spotify, která kompletně změnila můj přístup k hudbě. Pro mě je to aplikace naprosto revoluční, v případech mnoha uživatelů „legalizující“ právě poslech hudby. V mém telefonu běží téměř pořád.

screen322x572 (1) screen322x572 screen322x572 (2)

Uber a Liftago musím zmínit vedle sebe, neb bych jinak byl nařčen z nadržovaní jedné či druhé. Obě jsou skvěle provedené, ač v mnohém má starší americký bráška navrch. Tyto aplikace (a další jim podobné) kompletně přehodnocují nejen můj, ale pohled nás všech na to, jak využíváme taxislužbu a jak se pohybujeme ve velkých městech.

screen322x572 (4) screen322x572 (3)

Swarm a Foursquare. Tyto aplikace, dříve to byla jedna společná, mi vždy poradí, který podnik, restaurace, bod zájmu je v určitém místě dobrý, kvalitní nebo něčím nevšední. Zároveň je to zábavná hra „checkování se“ a hledání s kamarády.

screen322x572 (5) screen322x572 (6)

Spending Tracker je asi jediná aplikace, která bude z mého výčtu méně známá, ale každý den ji otevřu mnohokrát. Je to jednoduchá peněženka, kde si zapisuji, za co utrácím peníze. Vidím, jaký je „cash flow“ a zda utrácím víc za kino či divadlo (samozřejmě tuto otázku zodpoví popcorn).

screen568x568 screen568x568 (1) screen568x568 (2)

Twitter – protože Facebook jsou lidi, se kterými jsem chodil do školy, a Twitter jsou lidi, se kterými bych chtěl chodit do školy. Až na Ovčáčka, toho sleduje jen proto, že je boží. Takovej roztomilej.

screen322x572 (7) screen322x572 (8) screen322x572 (9)

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ladislav Polický

6. 12. 2015, 10:14

Z toho člověka dýchá takové příjemné, lidské… prázdno.

David Pastirik

6. 12. 2015, 19:57
Android aplikace

Diky za zasmani se. :-D

Vojtěch Hermann

7. 12. 2015, 18:01

Nevím, mně připadá absolutně v pohodě… Nejsi taxikář z Pařížské? ;-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim