reklama

5 aplikací, bez kterých bych nepřežila – Karolína Vrbasová

5 aplikací, bez kterých bych nepřežila – Karolína Vrbasová
2015-12-21T07:01:11+02:00
• 20. 12. 2015

Do našeho seriálu přijela pozvání Karolína Vrbasová, kterou můžete znát z internetové televize Stream.cz. Taktéž se zúčastnila realitní show Vyvolení na televizní stanici TV Prima.

Karolína Vrbasová

Karolína Vrbasová (foto pro Stream.cz Matěj Sládek) (1)Karolína Vrbasová několik let pracovala jako novinářka a redaktorka ve zpravodajství. Je režisérkou, dramaturgyní a scenáristkou internetové televize Stream.cz, kde moderuje a píše scénáře. Na úspěch svého cyklu Fenomén, který patří k nejdéle fungujícím pořadům českého internetu s více než tři sta epizodami, jež si od roku 2008 přehráli diváci více než stomilionkrát, navázala na podzim novým seriálem Chlapidárium. Ten pojednává o všelikých intimních a vztahových záležitostech, které nás trápí, zajímají, baví i neskutečně vzrušují. Inspirací k jeho vzniku přitom byla stejnojmenná autobiografická kniha.

Hlavní hrdinka v ní s ironií sobě vlastní líčí své milostné eskapády, které odstartovaly nevinnou první láskou, a s proměnou z nevýrazné a nesebevědomé puberťačky v atraktivní mladou ženu nabírají na intenzitě. A hledání opravdové lásky se mění v tragikomedii, v níž excelují nejroztodivnější zástupci mužského pohlaví. Na scéně se tak postupně objeví například submisivní kulturista, dominantní agresor, šílený básník, manipulátor, mamánek, hochštapler, superboháč, stalker, batůžkář, pseudomacho, muzikantský tragéd, sviňák či divnosexuál. Jen správňák pořád nikde. Zkrátka seznam šílených situací a osob, které rozhodně nejsou předlohou pro dojemné telenovely, ani nemají co do činění s červenou knihovnou.

Je mobil důležitou součástí tvé práce, nebo si vše necháváš, až usedneš za počítač?

„Mobil je základní součástí mojí práce. Komunikuji s lidmi, hledám informace, zapisuju si do něj scenáristické nápady, když jsem v terénu. Nejsem moc kancelářský typ. Onehdy mi na krátkou dobu přestal fungovat a měla jsem pocit, že nastala apokalypsa.“

Co hry? Také občas propadneš nějaké „oddychovce“?

„Nehraju vůbec nic. Jediné, na čem občas takzvaně uletím, je upravování fotek do různých infantilních podob. :)“

Kdyby ses musela vzdát smartphonu, chybělo by ti něco z jeho funkcí nebo možností?

„Rozhodně internet, bez toho nedám ani ránu. Jsem prostě obětí moderních technologií.:))“

Vzhledem k seriálu Chlapidárium se musím zeptat, co nesnášíš u mužů používajících mobil.

„Tak samozřejmě by mě lehce iritovalo, kdyby do něj protějšek během naší komunikace každou chvíli zíral. To na sebevědomí moc nepřidá. Největší sranda na tom je, že já sama přesně tohle dělám. Přiznávám se bez mučení, jsem opravdový mobilní závislák.“

Věříš na opravdovou lásku přes mobil?

„Když je láska opravdová, může fungovat i přes potrubní poštu. Takže ano. Ale od jisté chvíle by to už mělo mít nějaký přesah v rámci osobního kontaktu. Jinak by to pak muselo nést název láska platonická.“

Oblečení dělá člověka, toť známá věta. Může tedy mobil také něco vypovídat o majiteli?

„Svým způsobem ano. Uvedu pár příkladů. Stará škola, praktik a šetřivec si pořídí něco lehce předpotopního za nízkou cenu, ideálně, aby to fungovalo minimálně 15 let.:) Zlatomládežník a egomaniak se bude prezentovat aktuálním top výstřelkem mobilní módy a byznysmen a workoholik bude hledat telefon a počítač v jednom. A já jakožto kreativní chaotik mám iphone, kde ovládám pár základních funkcí. Je to docela komedie.“

Jaké aplikace vládnou tvému mobilu?

Pocket Expense Personal Finance

Tahle záležitost je dobrým hlídačem, kolik toho člověk denně utratí. Sčítá veškeré výdaje v kategoriích, jako je jídlo, zábava, cestování a podobně. Nicméně si sem občas zapomínám zapisovat, takže by se mi skvěle hodil jako doplněk ještě nějaký robot připomínač, který by mě neustále k této aktivitě nutil. Tak snad v příštím století.

screen322x572 (15) screen322x572 (16) screen322x572 (17)

  • Aplikace – iOS

Nike+ Running

Zhruba před rokem jsem začala běhat. A když jsem zjistila, že k tomu člověk kromě trenek a tenisek může mít v kapse ještě spolehlivé měření uběhnutých kilometrů a dalších parametrů, byla jsem nadšena. Takže pokaždé, když vyrážím budovat fyzickou kondici, zapínám na running aplikaci tlačítko start a těším se na své další tvrdě vydřené kilometrové výkony.

screen322x572 (18) screen322x572 (19) screen322x572 (20)

Pixlr

Aplikace nejen pro milovníky samožerských selfíček mě nadchla možnostmi stylizace fotek. Provokuju svého partnera, jehož snímky z mobilu upravuju do hororových i komických podob, a baví mě, jak se rozčiluje, anebo je tím pobaven. Trochu se hrozím toho, že ji začne taky používat.:-)

screen322x572 (21) screen322x572 (22) screen322x572 (23)

Aladin

Nedovedu si představit život bez výletů do přírody a tady se hodí vědět, jaké bude počasí. Jednou jsem si ale nastavila špatnou oblast pobytu, a tak jsme s kamarádkou místo slunečného celodeňáku zmokly doslova jako slepice. Vyplatí se umět s tím zacházet.

screen568x568 (3) screen568x568 (4) screen568x568 (5)

Mapy.cz

Mapy jsou jasná volba. Můj orientační smysl je totiž roven bodu mrazu. Když nemám společníka v podobě přítele s perfektní orientací, ne sexuální, ale prostorovou:)), musím si vypomáhat mapami. Jinak bych bloudila ještě teď.

screen322x572 (24) screen322x572 (25) screen322x572 (26)

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat