reklama

Nokia C1 – prvnĂ­ opravdovĂ˝ androidĂ­ telefon? Aktualizováno

Nokia C1 – prvnĂ­ opravdovĂ˝ androidĂ­ telefon? [Aktualizováno]
2015-11-27T13:50:34+02:00
• 27. 11. 2015
6

Aktualizováno 27. 11.

OhlednÄ› vzkříšenĂ­ spoleÄŤnosti Nokia a znovu zavedenĂ­ vlastnĂ­ vĂ˝roby chytrĂ˝ch telefonĹŻ, jsme jiĹľ psali v září – viz ÄŤlánek nĂ­Ĺľe. Postupem ÄŤasu se objevilo pár renderĹŻ novĂ©ho zařízenĂ­, jejichĹľ účelem bylo prĂ˝ ukázat opravdovĂ˝ telefon s nĂ­mĹľ má finskĂ˝ vĂ˝robce opÄ›t stoupat vzhĹŻru a ještÄ› dále. BohuĹľel jedna informace vyvracĂ­ druhou a jedinĂ˝m potvrzenĂ˝m faktem se zdá bĂ˝t to, Ĺľe Nokia v roce 2016 opravdu hodlá pĹ™edstavit svĹŻj vlastnĂ­ chytrĂ˝ telefon.

nokia-c1

Nové informace pak říkají, že bychom se mohli dočkat verze androidí a Windows 10, což je poměrně zavádějící. Už jen představa, že se Nokia chce opět spřáhnout s Microsoftem poté, co se od sebe oddělili, není moc reálné. Na druhou stranu však mít pokryté dva systémy s tím, že se jedná zrovna o společnost Nokia, nezní tak špatně.

TĂ­mto tahem by, a teÄŹ to berme pouze ÄŤistÄ› teoreticky, mohl systĂ©m Windows pro telefony zĂ­skat velkĂ© mnoĹľstvĂ­ uĹľivatelĹŻ. BohuĹľel nic nenĂ­ potvrzeno a jak si mĹŻĹľete všimnout, snĂ­mky, s nimiĹľ máme co do ÄŤinÄ›nĂ­, jsou trochu vĂ­ce odlišenĂ©, i kdyĹľ hlavnĂ­ prvky telefonu zĹŻstaly zachovány – pomÄ›r zakulacenĂ­ rohĹŻ ÄŤi pomÄ›rnÄ› ĂşzkĂ© rámeÄŤky.

Na oficiální informace a představení telefonu si budeme muset ještě chvilku počkat, avšak už nyní je vidět netrpělivost lidí čekajících na obnovení tak dlouho obdivovaného finského technologického giganta.

Původní článek 4. 9.

Finská společnost Nokia nesmí ještě nějakou dobu vyrábět smartphony, což vyplynulo z dohody s Microsoftem. I tak se objevují spekulace o připravovaném telefonu. Nyní zde máme údajné rendery nového zařízení s názvem C1.

Nokia-C1-Android-phone-render (1)

Nicméně nemyslete si, že model  C1 bude nést označení vlajkové lodi. Dle všech dosavadních informací by se mělo jednat pouze o lehký nadprůměr, tedy co se týká spekulovaných specifikací.

Nokia-C1-Android-phone-render

Historky z podsvětí naznačují, že zařízení bude velmi tenké, což naznačuje i jednotné tělo a snímky spodní strany, kde je vidět microUSB konektor. Displej by měl být 5palcový s HD rozlišením (720 x 1280 pixelů). Pod kovovým šasi možná bude tepat SoC Intel Atom a doprovázet jej bude 2GB operační paměť, 8MPx hlavní kamera a 5MPx přední kamera. Systém je jasný, bude to zajisté Android.

Jak vidíte, nejedná se o žádný zázrak, avšak prorazit může i tak. Pokud bude nastavena rozumná nebo velmi výhodná cena, můžeme se těšit opět na starou dobrou finskou společnost s kvalitními produkty, jak jsme dříve všichni znali. Nicméně představení je zatím v dáli a možná produkce k zákazníkům nepřijde dříve, než v polovině roku 2016, kdy oficiálně končí dohoda se společností Microsoft.

Zdroje: phonearena.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

S čistým androidem a cenovou politikou.Nemelo by se zapomenout na nástupce skvělého foto čipu ala 1020, 808

Nokia by měla vyrábět telefony s čistým androidem

Miroslav Pelej

5. 9. 2015, 9:09

Nokia zachrápala , je to škoda ,byly to velmi kvalitnĂ­ telefony – kdyby šly na Android hned , dnes mohli byt na špici a myslĂ­m i s cenovou politikou

Lukáš Pavlica

5. 9. 2015, 8:26
Android aplikace

Podle obrázku to vypadá tak na 6″….

Jiří Rossler

4. 9. 2015, 20:01
Android aplikace

Tak na to sem hodně zvědavej!

Ivo Rundt

4. 9. 2015, 20:01
Android aplikace

Na Nokii s Androidem se celkem těším..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim