reklama

Android Studio 2.0 Preview – novinky pro vývojáře

Android Studio 2.0 Preview – novinky pro vývojáře
2015-11-23T18:52:38+02:00
• 23. 11. 2015

V rámci Android Developer Summit byla představena nová verze vývojářského nástroje Android Studio, konkrétně se jedná o 2.0 Preview. V Googlu zapracovali nejen na nových funkcích, ale také si nechali záležet na rychlosti.

image05

Kupříkladu, pokud vývojáři trvala kompilace aplikace 1 minutu, nyní celý proces zabere 20 až 25 sekund. To je sice zajímavé, ale je zde ještě jedno významné zrychlení. První komplice aplikace může trvat několik desítek sekund, ale jakékoliv další mohou trvat jen jednotky sekund. Dočkali jsme se totiž novinky Instant Run, díky čemuž lze vidět změny ihned v emulátoru. Dojde jen k restartu aktivity.

Další novinka se jmenuje GPU Profiler, která umožňuje nahrávat celé dění v rámci OpenGL ES Code. Díky tomu lze procházet nejen kód, ale textury a zkoumat, co se stalo nebo kde jsou jaké chyby. Více se dozvíte v oficiálním článku na android-developers.blogspot.cz.

Android Studio 2.0 Preview obsahuje celou řadu dalších novinek, přičemž ne všechny byly představeny. Více se dozvíme v následujících dnech. Nebylo přesně řečeno, kdy bude vydána finální verze.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim